fot. Red Bull/Bartek Woliński

Lothar zawalczy w Teamfight Tactics: Galaxies Showcase. Na stole ponad 150 tys. dolarów!

Po długim czasie oczekiwania na kolejny organizowany przez Riot Games turniej w Teamfight Tactics nareszcie otrzymaliśmy informacje na temat najbliższych rozgrywek. Producenci jednego z najpopularniejszych autobattlerów na świecie zapowiedzieli dziś Teamfight Tactics: Galaxies Showcase, a więc zawody, które będą celebrować nadchodzący do TFT trzeci set o nazwie Galaktyki. Wśród zaproszonych do udziału zawodników znalazł się reprezentujący barwy G2 Esports Jakub „Lothar” Szygulski, dlatego też polscy fani będą mieli komu kibicować.

Teamfight Tactics: Galaxies Showcase odbędzie się 12-13 marca, jednakże wcześniej planowane lanowe rozgrywki nie będą miały miejsca ze względu na troskę o zdrowie graczy. Uczestnicy będą zatem rywalizować z domów po to, by uniknąć potencjalnego zagrożenia spowodowanego epidemią koronawirusa. Mimo wszystko granie z własnych czterech kątów nie powinno w negatywnie wpływać na emocje zarówno graczy, jak i te dostarczane fanom. Wszystko dlatego, że gra będzie toczyć się o nieco ponad 150 tysięcy dolarów, a końcowy triumfator zgarnie jedną dziesiątą tej kwoty.

Kto oprócz Szygulskiego weźmie udział w rywalizacji o pokaźną sumę? W Teamfight Tactics: Galaxies Showcase walczyć będzie w sumie szesnaście osób, w tym także profesjonalni zawodnicy i zawodniczki największych organizacji esportowych świata. Na liście uczestników znalazły się między innymi Rumay „Hafu” Wang z G2 Esports, Rebecca „Becca” Cho i David „DogDog” Caero z Golden Guardians, Juan „JSchritte” Freitas z Cloud9 czy też William „scarra” Li. Zmagania będą zatem na zdecydowanie wysokim poziomie, a o końcowy triumf nie będzie łatwo.

CZYTAJ TEŻ:
Nadchodzi trzeci zestaw Teamfight Tactics! Tym razem Riot zabierze nas w kosmos

Format Teamfight Tactics: Galaxies Showcase nie będzie szczególnie różnić się od tego, co widzieliśmy już w przypadku innych turniejów TFT. Szesnaście uczestniczących osób zostanie najpierw podzielone na dwa zbiory po osiem w każdym, a następnie każda z grup rozegra po cztery spotkania. Uczestnicy będą zdobywać punkty na podstawie swoich rezultatów w każdym ze spotkań, jednakże ostatnie z nich będzie określane mianem Złotej Gry. Oznacza to, że zwycięzca czwartego z meczów automatycznie zakwalifikuje się do drugiego dnia zmagań, nawet jeśli w poprzednich trzech starciach był ostatni w zestawieniu. Jeżeli natomiast chodzi o pozostałe trzy osoby, które awansują do kolejnego etapu, to oczywiście w tym przypadku liczyć będzie się liczba zgromadzonych punktów na przestrzeni wszystkich batalii. Aby wygrać turniej organizowany przez Riot Games w trakcie drugiego dnia, gracze muszą najpierw zdobyć przynajmniej 18 punktów, a następnie zwyciężyć rywali w kolejnej potyczce.

W puli nagród co prawda znalazło się 150 tysięcy dolarów, lecz zwycięzca zawodów nie zgarnie lwiej części tej kwoty. Jak już wspomnieliśmy konto triumfatora TFT: Galaxies Showcase zostanie zasilone o 15 tysięcy dolarów, natomiast pozostała część puli nagród zostanie rozdzielona dla reszty graczy. Zajęcie 2-8. miejsca zagwarantuje sumę 10 750 dolarów, podczas gdy 9-16. lokata zapewni 7 500 dolarów.

Transmisję ze wszystkich spotkań Teamfight Tactics: Galaxies Showcase będzie można obejrzeć na oficjalnych kanałach Riot Games na Twitchu oraz YouTube. Oba dni zmagań rozpoczną się o północy czasu polskiego.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Derbowy dzień Wisły All in!, czyli kolejne starcia Polaków w ESEA MDL

Myśleliście, że piątek będzie łaskawszy od poprzednich dni i dziś nie zobaczymy żadnych meczów polskich drużyn Counter-Strike: Global Offensive w ESEA...