fot. Ultraliga

Ligowe ostatki w europejskich zmaganiach LoL-a. Jak poradzą sobie Polacy za granicą?

Wszystkie europejskie zmagania w League of Legends dobiegają już końca i wchodzą w fazę play-off. Niektórzy z Polaków rywalizujących poza granicami naszego kraju wciąż walczą o awans do decydującego etapu swoich lig, podczas gdy pozostali przygotowują się już do swoich pierwszych meczów na drodze do mistrzostwa. W najbliższym tygodniu emocje sięgną zenitu, a więc nic tylko rozsiąść się wygodnie i delektować niezwykle elektryzującymi meczami z udziałem naszych rodaków.

W artykule pod uwagę wzięto mecze z okresu 8-12 marca

Czechy i Słowacja

Czesko-słowackie rozgrywki League of Legends dobiegają dziś końca. Dwa ostatnie pojedynki formacji Konrada „wilqa” Wilka przesądzą o tym, czy zobaczymy kolejnego polskiego gracza w play-offach zagranicznych zmagań. Na ten moment Flayn eSports CSZK Edition, którego barw broni Wilk, znajduje się na piątej lokacie w lidze, ale wciąż nie może być pewny awansu do fazy pucharowej. Grupa pościgowa w postaci RAMS i Teamu Brute posiada zaledwie jedno zwycięstwo mniej od Flayn, dlatego też obie formacje mogą dziś wyprzedzić ekipę Polaka i zepchnąć ją do strefy spadkowej. Jednakże dzisiejszego popołudnia wilq powalczy z Vikingekrig Esports, które radzi sobie wręcz fatalnie, a więc powinien on bez problemu dopisać punkt na swoje konto. W meczu z Cyber Gaming prawdopodobnie nie będzie już tak łatwo, ale nadal jest to przeciwnik, którego Flayn jest w stanie ograć.

Francja

La Ligue Française weszła już w fazę pucharową, w której zobaczymy dwie drużyny z Polakami w składzie. W tym tygodniu jednak będziemy świadkami walki Vitality.Bee, które swoją przygodę z play-offami francuskiej ligi rozpoczyna już od pierwszej rundy. Przeszkodzić akademii Vitality w dotarciu do finału spróbuje najpierw GameWard, które uplasowało się w etapie ligowym na czwartym miejscu. Trzeba w tym miejscu wspomnieć, że Sebastian „Color” Czyżyk pomimo wygasającego 9 marca kontraktu z francuską organizacją dokończy play-offy w barwach Vitality. Wobec tego możemy oczekiwać, że drużyna Damiana „Luckera” Konefała nareszcie przestanie mieszać w składzie i powalczy o EU Masters piątką, która trenuje wspólnie od kilku tygodni.

Niemcy

Polacy rywalizujący za naszą zachodnią granicą z pewnością nie mogą być zadowoleni ze swoich ostatnich rezultatów. Zarówno SK Gaming Prime, jak i EURONICS Gaming od jakiegoś czasu wyraźnie borykają się z problemami i nie potrafią wstrzelić się z formą w oficjalne spotkania. Niemniej przed nami ostatni już tydzień Prime League i można rzec, że żarty się skończyły, bo jeśli Jakub „Cinkrof” Rokicki i reszta podopiecznych Marka „MenQ” Dziemiana chcą powalczyć w play-offach, to muszą pokazać się z lepszej strony – wszak znajdują się aktualnie na ostatnim premiowanym awansem do fazy pucharowej miejscu, a goniące ich Gamer Legion potrzebuje tylko jednego punktu, aby zrównać się z nimi w tabeli. Jeżeli zaś chodzi o Adriana „Trymbiego” Trybusa, to by znaleźć się w play-offach, jego formacja musiałaby wygrać wszystkie trzy mecze i liczyć na to, że EURONICS przegra pozostałe spotkania. A nawet wtedy najprawdopodobniej dojdzie do tie-breaku.

Włochy

Po niemalże dwutygodniowej przerwie Wojciech „Tabasko” Kruza i jego kompani wracają do akcji. Dzięki zdominowaniu fazy ligowej wiosennej rundy PG Nationals YDN Gamers awansowało bezpośrednio do półfinałów, w których w tym tygodniu zmierzy się z Samsung Morning Stars. Pogromcy formacji Piotra „Glebo” Dąbrowskiego poradzili sobie całkiem dobrze w ćwierćfinałowym starciu, przez co zdecydowanie nie będzie to łatwy oponent dla Tabasko i spółki. Zwłaszcza że w ostatnim tygodniu PG Nationals to Samsung Morning Stars okazało się lepsze od YDN.

Hiszpania

Ostatnie trzy spotkania w hiszpańskich rozgrywkach będą absolutnie kluczowe dla reprezentantów naszego kraju. Robert „Erdote” Nowak będzie walczyć o utrzymanie na pozycjach, które gwarantują uniknięcie konieczności gry w ćwierćfinałach, Miłosz „Raven” Domagalski postara się dopiąć swego i pozostać w gronie drużyn awansujących do play-offów, natomiast Krzysztof „Kackos” Kubziakowski spróbuje dołączyć do Erdote i Ravena. Najmniej optymistycznie wygląda jednak sytuacja Kackosa, którego x6tence traci obecnie dwa punkty do szóstego zespołu ligi, czyli G2 Arctic. Łatwo o play-offy zatem nie będzie, ale nie takie rzeczy widzieliśmy już w LVP SLO.

Bałkany

Ostatnia kolejka Esports Balkan League zapowiada się niebywale interesująco. Wszystko dlatego, że w zamykającym fazę ligową starciu ponownie zobaczymy niepokonane ŠAIM SE oraz okupujące drugie miejsce w tabeli Energypot Wizards. Gaweł „Kashtelan” Paprzycki i jego koledzy muszą wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności po raz kolejny, a trzeba pamiętać, że w poniedziałek czeka ich równie niewygodny rywal, jakim bez wątpienia jest Elementaries Esport Club. Jeżeli zaś chodzi o prowadzone przez Kacpra „Nahovsky’ego” Merskiego WarKidZ E-Sports, to aby w ogóle znaleźć się w play-offach, musi ono nie tylko wygrać swoje mecze, ale także liczyć na korzystne dla siebie wyniki Crvenej zvezdy Esports.


Mecze Polaków
Niedziela, 8 marca
17:00 Vikingekrig Esports vs
BO1
Flayn eSports
wilq
CZSK
Transmisja
18:00 Flayn eSports
wilq
vs
BO1
Cyber Gaming CZSK
Transmisja
Poniedziałek, 9 marca
18:00 Team Queso
Raven
vs
BO1
Mad Lions Madrid Hiszpania
Transmisja
19:00 Elementaries Esport Club vs
BO1
ŠAIM SE
Kashtelan
Bałkany
Transmisja
20:00 x6tence
Kackos
vs
BO1
Movistar Riders Hiszpania
Transmisja
22:00 Vodafone Giants
Erdote
vs
BO1
UCAM Esports Club Hiszpania
Transmisja
22:00 WarKidZ E-Sports
Nahovsky
vs
BO1
Upper Echelon Bałkany
Transmisja
Wtorek, 10 marca
18:00 SK Gaming Prime
Trymbi
vs
BO1
BIG Niemcy
Transmisja
19:00 EURONICS Gaming
Cinkrof, MenQ
vs
BO1
mYinsanity Niemcy
Transmisja
20:00 GameWard vs
BO5
Vitality.Bee
Lucker, Color
Francja
Transmisja
21:00 MnM Gaming vs
BO1
Enclave Gaming
Wysek
Anglia
Transmisja
Środa, 11 marca
19:00 G2 Arctic vs
BO1
Team Queso
Raven
Hiszpania
Transmisja
19:00 ad hoc gaming vs
BO1
EURONICS Gaming
Cinkrof, MenQ
Niemcy
Transmisja
20:00 mYinsanity vs
BO1
SK Gaming Prime
Trymbi
Niemcy
Transmisja
20:00 eMonkeyz vs
BO1
x6tence
Kackos
Hiszpania
Transmisja
21:00 S2V Esports vs
BO1
Vodafone Giants
Erdote
Hiszpania
Transmisja
21:00 Enclave Gaming
Wysek
vs
BO1
Demise Anglia
Transmisja
Czwartek, 12 marca
19:00 Samsung Morning Stars vs
BO5
YDN Gamers
Tabasko
Włochy
Transmisja
19:00 WiLD MultiGaming vs
BO1
WarKidZ E-Sports
Nahovsky
Bałkany
Transmisja
19:00 Vodafone Giants
Erdote
vs
BO1
eMonkeyz Hiszpania
Transmisja
21:00 SK Gaming Prime
Trymbi
vs
BO1
ad hoc gaming Niemcy
Transmisja
22:00 x6tence
Kackos
vs
BO1
Team Queso
Raven
Hiszpania
Transmisja
22:00 ŠAIM SE
Kashtelan
vs
BO1
Energypot Wizards Bałkany
Transmisja
22:00 EURONICS Gaming
Cinkrof, MenQ
vs
BO1
Gamer Legion Niemcy
Transmisja

Najważniejsze informacje na temat nadwiślańskich graczy LoL-a rywalizujących na co dzień w takich zmaganiach jak LFL, LVP SLO, Prime League, PG Nationals czy też EBL, znajdziecie w naszej specjalnej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dwaj Polacy za burtą – Sprout i SMASH wyeliminowane z walki o europejskiego Minora

Wczoraj zdecydowana większość spotkań w ramach zamkniętych eliminacji do europejskiego Minora CS:GO kończyła się już po dwóch rozegranych mapach. Dzis...