fot. Epic Games

Poznaliśmy szczegóły nowego sezonu Fortnite Champion Series

Gracze oraz fani profesjonalnej sceny Fortnite’a musieli długo czekać na informacje dotyczące cyklu Fortnite Champion Series. Trzy miesiące po zakończeniu pierwszego sezonu rozgrywek w Rozdziale 2, Epic Games postanowiło ogłosić szczegóły dotyczącego najbliższych zmagań z serii FNCS, które rozpoczną się już w następny weekend.

Drugi sezon FNCS dla Rozdziału 2 zostanie rozegrany w trybie Duo i będzie otwarty dla wszystkich graczy, którzy dotarli w tym trybie do ligi mistrzowskiej na Arenie. Rywalizację rozpoczną cztery turnieje tygodniowe, które zostaną rozegrane pomiędzy 20 marca a 12 kwietnia. Oprócz nagród pieniężnych i punktów rankingowych, najlepsze zespoły w rozgrywkach tygodniowych otrzymają także bezpośredni awans do finałowego etapu FNCS, który odbędzie się od 17 do 19 kwietnia.

Największą zmianą w porównaniu z poprzednimi sezonami FNCS będzie powstanie osobnej części rywalizacji dla zawodników korzystających z urządzeń mobilnych i konsol oraz osobnej dla graczy PC. Co ważne, Epic Games zaznaczyło, że użytkownicy komputerów nie będą mogli stworzyć pary z graczami konsolowymi i mobilnymi oraz odwrotnie. Każda z tych dywizji będzie miała identyczną pulę nagród, która w przypadku Europy wyniesie po 50 tysięcy dolarów dla każdego z turniejów tygodniowych, oraz 800 tysięcy dolarów w przypadku Finałów Sezonu.

Terminarz Fortnite Champion Series Sezonu 2 w Rozdziale 2 wygląda następująco:

  • 20-22 marca: Rozgrywki Tygodniowe; Tydzień 1,
  • 27-29 marca: Rozgrywki Tygodniowe; Tydzień 2,
  • 3-5 kwietnia: Rozgrywki Tygodniowe; Tydzień 3,
  • 10-12 kwietnia: Rozgrywki Tygodniowe; Tydzień 4,
  • 17-19 kwietnia: Finały Sezonu Champion Series.

Więcej informacji na temat 2.sezonu dla Rozdziału 2 Fortnite Champion Series można znaleźć w oficjalnym regulaminie rozgrywek, który znajduję się pod tym linkiem.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dwa miejsca w play-offach, czworo chętnych. Czas na ligowe ostatki Ultraligi

Już dziś wieczorem rozpocznie się ostatni tydzień fazy zasadniczej trzeciego sezonu Ultraligi. Dla czterech formacji będzie to nad wyraz intensywny dz...