STS
fot. Riot Games

Mid-Season Invitational przeniesione z maja na lipiec. Rift Rivals odwołane

Coraz więcej krajów decyduje się na zamykanie imprez masowych oraz ograniczanie przepływu ludności na lotniskach ze względu na panującą od jakiegoś czasu epidemię koronawirusa. Nic więc dziwnego, że organizatorzy rozgrywek esportowych również nie zamierzają trzymać graczy oraz fanów w niepewności i także podejmują należyte kroki, które mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo obu wspomnianym grupom oraz swoim pracownikom. Wobec aktualnej sytuacji na świecie Riot Games oficjalnie poinformował dziś o przesunięciu rozgrywki Mid-Season Invitational z maja na lipiec, a także o odwołaniu wszelkich turniejów spod szyldu Rift Rivals.

Na stronie LoL Esports pojawiła się dzisiaj oficjalna notka, w której dyrektor ds. esportu w Riot Games, John Needham, wyjaśnił przyczyny zmian dotyczących drugiego najważniejszego turnieju w roku kalendarzowym esportu w League of Legends.

Po rozmowach z naszymi ligami i innymi zainteresowanymi stronami podjęliśmy decyzję o przeniesieniu naszego corocznego turnieju Mid-Season Invitational z maja na lipiec tego roku. Przeniesienie turnieju na lato daje najlepszą szansę na przeczekanie ograniczeń w podróżowaniu, dzięki czemu drużyny z lig całego świata będą mogły bezpiecznie przemieszczać się i rywalizować. Lokalizacja i inne szczegóły zostaną udostępnione tak szybko, jak to możliwe. Musimy zachować elastyczność, biorąc pod uwagę jak bardzo sytuacja COVID-19 wpłynęła na międzynarodowe podróże i wydarzenia na żywo dla prawie każdego rodzaju sportu oraz rozrywki. Zależy nam jednak na tym, aby MSI pozostało prawdziwie globalnym doświadczeniem.

CZYTAJ TEŻ:
Wiosenne finały LEC przeniesione z Budapesztu z powodu koronawirusa

W związku z przesunięciem MSI 2020 na lipiec bieżącego roku Riot postanowił dokonać także modyfikacji w terminarzu letniej rundy najważniejszych zmagań LoL-a na całym świecie. Decyzją organizatorów rozgrywek wszystkie najbardziej prestiżowe ligi globu rozpoczną się parę tygodni wcześniej niż zwykle, przez co MSI najprawdopodobniej będzie miało miejsce w trakcie fazy zasadniczej wszystkich rozgrywek. Poniżej prezentujemy nowe daty startu wszelkich lig organizowanych przez Riot Games:

 • OPL – 15 maja
 • VCS – 15 maja
 • LCS – 16 maja
 • TCL – 16 maja
 • LCK – 20 maja
 • LEC – 22 maja
 • CBLOL – 23 maja
 • LPL – 23 maja
 • PCS – 30 maja
 • LJL – 31 maja
 • LCL – 6 czerwca

Nie są to jednak pierwsze środki zapobiegawcze, które w ostatnim czasie wprowadził producent League of Legends. Zaledwie parę dni temu wiosenne finały LEC zostały przeniesione z Budapesztu do znajdującego się w Berlinie studia, a zawodnicy LoL Champions Korea po długim czasie rywalizacji w LoL Park bez udziału publiczności zostali wysłani na przymusowy odpoczynek, gdyż koreański oddział Riot Games postanowił przerwać kolejne mecze i zaczekać z kontynuacją LCK do momentu opanowania sytuacji w kraju.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

GG League wstrzymuje ogłoszenie dat i lokalizacji turniejów sezonu 2020

Przed godziną 11:00 Premier Mateusz Morawiecki zarządził o zamknięciu dla publiczności wszystkich imprez masowych aż do odwołania z uwagi na koronawir...