fot. Games Clash

Games Clash kontynuuje sprzedaż biletów, ale rozważa różne scenariusze związane z koronawirusem

Dziś organizatorzy Good Game League postanowili tymczasowo wstrzymać się z ogłoszeniem dat swoich tegorocznych imprez, co ma oczywiście związek z pojawieniem się w naszym kraju koronawirusa. Nie trzeba było długo czekać, a głos w sprawie zabrało także Games Clash, które również planowało w tym roku organizację turniejów CS:GO.

Planowało i planuje je nadal, bo włodarze w swoim oświadczeniu zapewnili, iż stale pracują nad zaplanowanym na czerwiec Games Clash Arena w Gliwicach oraz Games Clash Masters w Gdyni, które ma odbyć się we wrześniu. Jednocześnie jednak śledzą oni doniesienia związane z rozwojem sytuacji i nie wykluczają różnych scenariuszy, takich jak zmiana ujawnionych wcześniej terminów, rozegranie zawodów bez udziału publiki, a nawet całkowite anulowanie wydarzenia. Niemniej na ten moment nie ma takich planów, toteż nadal prowadzona jest sprzedaż biletów, które w razie czarnego scenariusza będzie można zwrócić lub przenieść na inny termin.

CZYTAJ TEŻ:
GG League wstrzymuje ogłoszenie dat i lokalizacji turniejów sezonu 2020

Pełną treść oświadczenia Games Clash prezentujemy poniżej:

Koronawirus (COVID-19) to realne i globalne zagrożenie, a sytuacja w wielu krajach pokazuje jak dynamicznie i nieprzewidywalnie wzrasta liczba zachorowań. Zdrowie oraz bezpieczeństwo naszych gości, pracowników oraz partnerów jest dla nas najważniejsze. Stale obserwujemy sytuację oraz jesteśmy w kontakcie z odpowiednimi służbami i instytucjami, konsultując z nimi proces postępowania. Dzisiejszą decyzją rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, z premierem Mateuszem Morawieckim na czele, zdecydowano się wstrzymać wszystkie imprezy masowe w Polsce.

Decyzja ta zapewne zostanie podtrzymana, dopóki krajowa i globalna sytuacja nie zostanie opanowana. Mamy nadzieję, że intensywna praca służb i instytucji z całego świata pozwoli zażegnać zagrożenie, a sytuacja jak najszybciej się ustabilizuje. Na ten moment stale pracujemy nad organizacją wydarzeń Games Clash Arena w Gliwicach [czerwiec] oraz Games Clash Masters w Gdyni [wrzesień]. Nigdy jednak nie narazimy naszych uczestników oraz partnerów na zagrożenie. Przygotowaliśmy procedury postępowania, które wdrożymy w zależności od rozwoju sytuacji. Wśród nich znajduje się zmiana terminu wydarzenia, organizacja wydarzenia bez udziału publiczności, przeniesienie wydarzenia do studia telewizyjnego oraz odwołanie wydarzenia. O wszystkich decyzjach będziemy informować na bieżąco.
W przypadku zmiany formuły wydarzenia, osoby, które zakupiły lub zakupią bilety, otrzymają możliwość jego zwrotu lub przeniesienia na kolejne wydarzenie.

Wykorzystując to oświadczenie chcemy szczególnie poprosić o ostrożność i spokój w nadchodzących dniach. Teraz najważniejsze jest postępowanie w sposób opanowany, wzajemne wsparcie oraz stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia.

Przypomnijmy, że Games Clash Arena 2020 odbędzie się 5-7 czerwca, z kolei Games Clash Masters 2020 zaplanowano na 11-13 września. Pula nagród obu imprez wyniesie po 100 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Soren

Dr Pepper Team znowu w komplecie, soren uzupełnia skład

Po dwóch miesiącach Dr Pepper Team ponownie może pochwalić się pełnym, pięcioosobowym składem. Do ekipy oficjalnie dołączył bowiem Temmy "soren" Tudev...