fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Udany powrót deflesa do Ultraligi! piratesports pokonuje K1ck i melduje się w play-offach

Ostatni tydzień fazy zasadniczej trzeciego sezonu Ultraligi rozpoczął się od spotkania piratesports z K1ck eSports Club. Zdecydowanymi faworytami byli podopieczni Pawła „delorda” Szabli, jednak to nie K1ck wzbudzało przed meczem największe zainteresowanie, a najnowszy nabytek Piratów – Damian „defles” Filipow. Rodzimy marksman zanotował udany debiut w nowych barwach, a jego formacja dzięki zwycięstwu zameldowała się w play-offach.

piratesports
piratesports logo 1:0 K1ck eSports Club
Konektiv
Aatrox
iBo
Mordekaiser
behave
Trundle
Shlatan
Jarvan IV
Roison
Corki
Matisław
LeBlanc
defles
Miss Fortune
Pukistyle
Varus
Sedrion
Morgana
Raxxo
Thresh

Mecz na dobre rozpoczął się w szóstej minucie, kiedy błąd botlane’u piratesports bezlitośnie wykorzystali Łukasz „Pukistyle” Zygmunciak i Oskar „Raxxo” Bazydło. Osamotniony defles został błyskawicznie wykluczony, a chwilę później jego los podzielił Tarik „Sedrion” Holz. Jednak z niewiadomych powodów K1ck nie było w stanie wykorzystać zdobytej przewagi, przez co późniejsze minuty zostały zdominowane przez Piratów. Zabicie dwóch smoków, zburzenie pierwszej wieży – wszystko wskazywało na to, że podopieczni Frydeyka „Veggiego” Kozioła i Patryka „Tuksiarza” Ewertowskiego stanęli na nogi. W 25. minucie zostali jednak postawieni pod ścianą, bo zawodnicy K1ck wykorzystali moment nieuwagi rywali i pokonali Barona Nashora. Piraci odpłacili im się pięknym za nadobne niecałe trzy minuty później, gdy podczas walki o smoka Michał „Roison” Dubiel zgarnął triple killa. Tym samym wkroczyliśmy w najbardziej zacięty i jednocześnie najważniejszy etap meczu.

Od 30. minuty wszystkie walki drużynowe miały jeden wspólny mianownik – zwycięstwo Piratów. Roison oraz defles nieustannie grali pierwsze skrzypce i w 37. minucie wzmocnienie Barona Nashora wpadło w ich ręce, podobnie jak dusza Smoka Górskiego, którą cieszyli się dwie minuty później. Tak rozpędzonej pirackiej armadzie nie mógł się równać nikt i Nexus K1ck eksplodował na moment przed 44. minutą.

Drugi wtorkowy mecz również wyklaruje nam nieco sytuację w dolnych rejonach tabeli, bowiem Diablo Chairs zmierzy się z PRIDE. Wszystkie spotkania Ultraligi są transmitowane w telewizji na kanale Polsat Games, a także w serwisie Twitch oraz YouTube. Zapraszamy również do sprawdzenia naszej relacji tekstowej:

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Secret poznało grupowych rywali podczas ESL One Los Angeles 2020. Z kim zagra Nisha?

Wielkimi krokami zbliża się drugi w 2020 roku Major w Dotę 2, czyli ESL One Los Angeles 2020. Do rozpoczęcia imprezy pozostało już tylko pięć dni, nic...