STS

Magiczna bariera przekroczona – ponad milion graczy równocześnie w CS:GO!

Od dłuższego czasu Counter-Strike: Global Offensive regularnie pobijał rekordy liczby jednocześnie grających. Każdy kolejny miesiąc licząc od sierpnia ubiegłego roku był pod tym względem najlepszy w dziejach, ale dopiero teraz udało się przekroczyć magiczną granicę.

Granicą tą jest ponad milion osób, które w tym samym czasie przebywały w grze. I dziś próg ten został osiągnięty, bo w szczytowym momencie 14 marca na serwerach Counter-Strike’a znajdowało się równocześnie 1 001 756 entuzjastów taktycznego strzelania, co jest największym wynikiem w historii gry. I chociaż do rekordu Steama wciąż daleko, bo ten należy do Playerunknown’s Battlegrounds (3 236 027 graczy), to twórcy CS:GO i tak mają powody do zadowolenia. Tym bardziej że jeszcze przed przejściem na model free to play pod koniec 2018 roku gra momentami miewała nawet problemy, by dobić do połowy osiągniętego dziś rezultatu.

Co oczywiste, popularność Counter-Strike’a przekłada się także na liczbę oszustów. Wszak przez cały 2019 rok na platformie Valve przyznano prawie 4 miliony VAC banów, z czego sporą część stanowiły zapewne kary nałożone właśnie w CS:GO. Z kolei tylko w ostatni wtorek i środę blokady otrzymało ponad 10 tysięcy kont.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ja bym to widział tak, czyli jak przywrócić godność MIBR

Co za czas na kibicowanie MIBR. Drużyna dowodzona przez Gabriela "FalleNa" Toledo w poniedziałkowym rankingu HLTV została sklasyfikowana na 25. miejsc...