Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że Counter-Strike: Global Offensive to nie tylko matchmakingi, deathmatche czy Skrzydłowy. W obliczu panującej obecnie pandemii pragniemy przypomnieć wam kilka ciekawych, tworzonych od lat przez społeczność trybów, w które zagracie zarówno sami, jak i z przyjaciółmi.

Jailbreak

fot. YouTube/SoadY1991

Jailbreak jest trybem przypominającym zakład karny. Antyterroryści są strażnikami, natomiast terroryści analogicznie – więźniami. Prowadzący wydaje polecenia, których jego podopieczni muszą słuchać. Niestety, większość z nich będzie służyła temu, by wyeliminować jak największą liczbę osadzonych. W końcu dochodzi do buntu, w którym poprzednie zasady tracą ważność, a ty możesz robić, co chcesz! W celach znajdziesz broń i inne wartościowe przedmioty, lecz musisz pamiętać, że podczas ucieczki możesz zostać zabity. Ten tryb ma wiele swoich odmian, które różnią się w zależności od serwera, na którym się znajdujesz. Ten tryb znajdziesz na Serwerach Społeczności.

Surf

fot. Warsztat Steam

Z pewnością, gdy na YouTube czy Twitchu oglądałeś filmiki z Counter-Strike'a widziałeś surfujących graczy. Na specjalnych mapach korzystając jedynie z klawiszy A i D można wyczyniać z pozoru niemożliwe akrobacje. Miejscówki dzielą się na dwa rodzaje – linearne, które przechodzi się za jednym podejściem oraz stage, gdzie znajdują się punkty kontrolne. Wejdź do Warsztatu Steam i zobacz, czy dasz radę pokonać mistrzów!

KZ Climb

fot. fl0w/kz_redemption_csgo

Dla wielu dużo trudniejszym trybem od Surfa jest tzw. KZ Climb. Na specjalnych mapach i serwerach gracze opanowują do perfekcji poruszanie się, skakanie i pokonywanie przeszkód. Nie sposób przejść żadnej mapy bez zaawansowanego strafingu oraz tzw. bunny hopa. Bez obaw! W Warsztacie znajduje się multum map dla nowicjuszy, na których nauczysz się wszystkiego od podstaw i po kilkunastu godzinach będziesz mógł się pochwalić kolegom swoimi nowymi umiejętnościami.

Deathrun

fot. GameBanana/CamperTR

Deathrun to tryb, który polega na unikaniu włączanych przez terrorystę pułapek. Antyterrorystów może być tylu, ilu zmieści się na serwerze, zaś ich przeciwnik zawsze jest tylko jeden. Zadaniem kontrterrorystów jest przejście mapy i zabicie rywala. Oczywiście poszczególne wyzwania i zasady będą się zmieniać w zależności od miejsca, gdzie będziemy grać. Często znajdziemy boosty czy życia, dzięki którym po śmierci możemy się odrodzić i spróbować przejść grę jeszcze raz. Do boju, twoja kolej na triumf w wyścigu i wygranie gry! Ten tryb gry dostępny jest na Serwerach Społecznośi.

Hide'N'Seek

fot. GameBanana/Lg2K

Pamiętasz swoje pierwsze lata życia? Teraz jedna z kultowych zabaw – w chowanego – została odwzorowana w Counter-Strike'u! Najważniejsza zasada jest taka sama jak w pierwowzorze. Szukający przez pół minuty muszą czekać, patrząc na ścianę, podczas gdy reszta graczy się chowa. Następnie rozpoczyna się właściwa gra. Zawodnicy nie mogą mieć przy sobie ani broni, ani granatów, które mogą zranić. Mogą mieć za to flashe, decoye oraz smoke'i. Nie ma możliwości bronienia się przed szukającymi, lecz można przed nimi uciekać. Trzeba mieć jednak na względzie, że mogą strzelić do nas z każdej broni prócz tych posiadających lunetę. Czy zdołasz zatem przetrwać do końca rundy? Tryb Hide'N'Seek dostępny jest  na Serwerach Społeczności.

Zombie Mod

fot. GameBanana/Kuristaja

Zombie Mod to tryb multiplayer dostępny na Serwerach Społeczności, który polega na walce graczy z zombie. Jako człowiek musisz przetrwać rundę, chowając się w rozmaitych miejscach na mapie i walcząc z oponentami, zaś celem zombie jest zarażenie, a zarazem zabicie jak największej liczby osób. Będąc po "dobrej" stronie zwykle na start otrzymasz Glocka-18, jednak im wyższy poziom zdobędziesz, tym lepszą broń dostaniesz. Grając jako nieumarły, musisz pamiętać jednak, że nikt nie będzie miał dla ciebie litości, więc nie wchodź w ryzykowne miejsca. Zagraj i zobacz czy zdołasz przetrwać apokalipsę!


Przypominamy, że by zapewnić zarówno sobie, jak i swoim najbliższym największe bezpieczeństwo, należy dbać o higienę i często myć ręce. Zaleca się także unikać przebywania w dużych skupiskach oraz zachowywać bezpieczny dystans od innych osób. Wszelkie informacje i zalecenia związane z pandemią COVID-19 znaleźć można na rządowej stronie znajdującej się pod tym adresem.