STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Loord oficjalnie trenerem Wisły All in! Games Kraków!

W ostatnich dniach dochodziły do nas pogłoski o rzekomym przejęciu przez Mariusza „Loorda” Cybulskiego roli szkoleniowca Wisły All in! Games Kraków. Dziś nieoficjalne dane stały się oficjalne, bo Biała Gwiazda zaprezentowała 33-latka jako swojego nowego trenera. Doświadczony sternik swoją współpracę z klubem ze stolicy Małopolski rozpoczął jednak już od początku trwania testów i rzecz jasna z jego pomocą wkrótce ma wyklarować się finalna piątka Wisły.

Loord swoje pierwsze kroki w karierze trenerskiej stawiał jeszcze w 2015 roku, kiedy pod banderą Lounge Gaming współpracował między innymi z Grzegorzem „SZPEREM” Dziamałkiem, dziś kapitanem Wisły All in! Games Kraków. Ostatnie miesiące nie były jednak dla Cybulskiego wyjątkowo udane. W skupieniu się na pracy z pewnością nie pomagało zamieszanie związane z ciągłą zmianą pracodawcy. Na początku 2019 roku Team Kinguin, którego szkoleniowcem był właśnie Loord, zakończył swoją działalność, a w jego miejsce powstało devils.one. Niemniej przygoda z tą organizacją okazała się niezbyt owocna, a po braku porozumienia cały skład opuścił jej szeregi. Później pomocną rękę wyciągnęło Codewise, ale i tutaj na dalekosiężnych planach się skończyło. Wobec braku finansowania trzymający się razem skład Wiktora „TaZa” Wojtasa postanowił pójść w swoje strony, a więc i Cybulskiego czekał przymusowy odpoczynek.

CZYTAJ TEŻ:
Sprout czekają kolejne zmiany? Polacy w centrum zamieszania

Trudno jednak być zaskoczonym faktem, że tak doświadczony szkoleniowiec nie potrzebował wiele czasu, by znaleźć swój nowy dom. 33-latek trafił do będącej w sporej przebudowie Wisły All in! Games, która od początku swojej działalności na arenie esportowej miała wakat na stanowisku trenera. Rolę tę pełnił wprawdzie Krzysztof „boskacz” Jędras, ale sam zainteresowany przyznawał wielokrotnie, że jest przede wszystkim menadżerem zespołu. Pojawienie się pod Wawelem Loorda jest oczywiście konkretnym krokiem w stronę finalizacji zmian wewnątrz Wisły – warto przecież pamiętać, że niedawno z ekipą pożegnali się Kacper „kaper” Słoma, Piotr „morelz” Taterka i Grzegorz „jedqr” Jędras.

W opublikowanym na stronie Wisły Kraków wywiadzie Cybulski odniósł się m.in. do tematu trwających testów. – Wiemy, jakich graczy potrzebujemy, ale cały schemat drużyny chcemy zbudować naturalnie od podstaw poprzez wspólną pracę, rozmowę i kompromisy. Nie chcemy znaleźć się w sytuacji, gdzie testowani zawodnicy są dopasowani do sztywnej roli – uważamy, że to jest zła droga. Chcemy w pełni wykorzystać potencjał graczy. Fundamenty drużyny zbudujemy od podstaw – przyznał szkoleniowiec.

W tej sytuacji skład Wisły All in Games Kraków prezentuje się następująco:

  • Grzegorz „SZPERO” Dziamałek
  • Wiktor „mynio” Kruk
  • Mariusz „Loord” Cybulski – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Finały Rainbow Six: Siege Pro League w Brazylii odwołane

Sceny wszystkich esportowych tytułów w jakimś stopniu zostały dotknięte panującą na świecie pandemią koronawirusa. Nie inaczej wygląda to w przypadku...