fot. Hubert Grześkiewicz

Sprout czekają kolejne zmiany? Polacy w centrum zamieszania *

Szokujące informacje docierają do nas zza naszej zachodniej granicy. Nieoficjalne doniesienia mówią bowiem, iż Sprout po raz kolejny zamierza zrezygnować z anglojęzycznego modelu drużyny CS:GO i ponownie przejść na komunikację w grze po niemiecku. Taka decyzja formacji oznaczałaby oczywiście pożegnanie z Pawłem „dychą” Dychą oraz Tomášem „oskarem” Šťastným, którzy wzmocnili zespół zaledwie kilka miesięcy temu. Wiele wskazuje jednak na to, że Sprout nie chce w pełni rezygnować z polskich akcentów – wśród potencjalnych nowych nabytków organizacji wymienia się Michała „OKOLICIOUZA” Głowatego, który większość swojej kariery spędził jednak właśnie w Niemczech.

O całej sprawie poinformował na Twitterze profil German CS Leaks, który wyrobił już sobie pewną markę, jako pierwszy zdradzając niektóre plany transferowe BIG, Sprout czy innych niemieckich formacji. Rzekomo decyzja Sprout ma być spowodowana wysokimi kosztami prowadzenia drużyny, choć autorzy wpisu nie sprecyzowali dokładnie, co mają na myśli. Dodatkowo zespół ma być rozczarowany klęską w zamkniętych eliminacjach do europejskiego Minora przed ESL One Rio 2020 – dycha wraz z kompanami ulegli w nich Complexity Gaming oraz Copenhagen Flames i szybko pożegnali się z marzeniami o wyjeździe do Brazylii.

CZYTAJ TEŻ:
AGO i Sprout walczą o powrót do ESL Pro League

Sprout z uśmiechem na ustach nie może wspominać również swojego jedynego lana w tym składzie – na DreamHack Open Leipzig międzynarodowa piątka zajęła przecież ostatnią lokatę. Z drugiej strony turniej ten odbył się jednak już prawie dwa miesiące temu, a podopieczni Niclasa „enkaya J” Krumhorna w ostatnich tygodniach prezentowali się z bardzo dobrej strony w ESEA Mountain Dew League Season 33. Skład dychy okazał się przecież najlepszy w fazie zasadniczej rozgrywek i już we wtorkowy wieczór rozpocznie rywalizację w play-offach.

Zgodnie z zagranicznymi doniesieniami dobra dyspozycja na zapleczu ESL Pro League to jednak za mało, by zaspokoić aspiracje drużyny, której wzrok miał się skierować teraz m.in. na OKOLICIOUZA. Po wielu latach rywalizacji na niemieckim podwórku Głowaty w maju ubiegłego roku przebojem wdarł się do szerszej świadomości polskich kibiców. 23-latek zasilił wówczas szeregi Virtus.pro, jednak jego współpraca z Niedźwiedziami nie trwała długo. Powszechnie lubiany OKO wrócił więc tam, gdzie czuje się jak ryba w wodzie i w ostatnich miesiącach reprezentował Unicorns of Love oraz ad hoc gaming, którego częścią zresztą jest do dziś.

Drugi powstały wakat miałby natomiast zająć Bastian „ayken” Schendzielorz, który w przeszłości przez krótki czas łączył siły z Pawłem „innocentem” Mockiem pod banderą miksowego 2019. Niemiecki zawodnik wielokrotnie pojawiał się na serwerze także w towarzystwie części z obecnych członków Sprout, często wspomagając nawet właśnie tę organizacją wiosną 2018 roku. W 33. sezonie MDL-a Schendzielorz grał za to w Demolition Crew, które uplasowało się w dolnej części ligowej tabeli.

Jeśli doniesienia niemieckich informatorów zostaną potwierdzone, skład Sprout będzie wyglądać tak:

  • Timo „Spiidi” Richter
  • Josef „faveN” Baumann
  • Denis „denis” Howell
  • Bastian „ayken” Schendzielorz
  • Michał „OKOLICIOUZ” Głowaty
  • Niclas „enkay J” Krumhorn – trener

AKTUALIZACJA: W poście opublikowanym za pośrednictwem mediów społecznościowych OKOLICIOUZ zdementował doniesienia German CS Leaks, zapewniając, że nie tematu jego przenosin do Sprout w ogóle nie ma.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Loord oficjalnie trenerem Wisły All in! Games Kraków!

W ostatnich dniach dochodziły do nas pogłoski o rzekomym przejęciu przez Mariusza "Loorda" Cybulskiego roli szkoleniowca Wisły All in! Games Kraków. D...