delord
fot. ESL/Conor-Beattie

Rewolucja w European Masters! Riot wprowadza spore zmiany w formacie turnieju

Od powstania European Masters turniej ten jest uznawany za swoistą trampolinę do League of Legends European Championship. Fantastycznym tego przykładem może być chociażby Matyáš „Carzzy” Orság, który jeszcze kilka miesięcy temu w triumfował w Katowicach, reprezentując wówczas barwy BIG, a teraz walczy pod banderą MAD Lions właśnie w LEC. Nic więc dziwnego, że na następną edycję EU Masters z zapartym tchem czeka cała europejska społeczność League of Legends.

Kolejna okazja do zobaczenia najlepszych formacji drugiego szczebla rozgrywkowego w akcji będzie miała miejsce już na początku kwietnia. Riot Games zapowiedział dziś, że inauguracyjne spotkania EU Masters rozegrane zostaną 6 kwietnia, rozpoczynając tym samym rundę wstępną turnieju. Standardowo już następnie formacje zawalczą ze sobą w fazie grupowej głównego etapu EU Masters, aby wyłonić ośmiu uczestników play-offów.

Zmianom ulegnie jednak krytykowany przez graczy format European Masters, który dotychczas opierał się w dużej mierze na pojedynczych meczach w trybie BO1, co wiązało się z wieloma dość niespodziewanymi wynikami. Riot postanowił więc wyjść zawodnikom naprzeciw i udoskonalić cały format rozgrywek tak, aby prestiż turnieju nie był zakrzywiany przez swoistą losowość pojedynczych map. Wobec powyższego w rundzie wstępnej (6-9 kwietnia) zobaczymy aż szesnaście formacji, które zostaną podzielone na cztery grupy i rozegrają po dwa mecze BO1 w systemie każdy z każdym. Dwie najlepsze drużyny każdego ze zbiorów awansują do fazy pucharowej rundy wstępnej, aby następnie poprzez mecz BO3 rozstrzygnąć, które z nich przejdą do fazy grupowej (13 kwietnia – 2 maja). W tej znów zobaczymy podział na cztery grupy, w których zespoły również zagrają po dwa mecze każdy z każdym w trybie BO1. Dwie ekipy z największą liczbą zdobytych punktów w zestawieniu znajdą się w play-offach.

W fazie pucharowej osiem drużyn zmierzy się ze sobą w drabince pojedynczej eliminacji w serii do dwóch zwycięstw. Zwycięzcy ćwierćfinałów udadzą się następnie do studia LEC, gdzie rozstrzygnięte zostaną półfinały oraz finały, które będzie można obejrzeć na żywo 9 i 10 maja. Pełny harmonogram EU Masters 2020 Spring prezentuje się następująco:

  • Runda wstępna: 6-9 kwietnia
  • Faza grupowa: 13 kwietnia — 2 maja
  • Ćwierćfinały: 4-5 maja
  • Półfinały: 9 maja
  • Finały: 10 maja
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pionier esportu, który jeszcze nie istnieje

– Z przyjemnością ogłaszam, iż dołączam do T1 jako pierwszy zawodnik taktycznych FPS-ów w historii. Chcę przełożyć moją wiedzę i zrozumienie CS-a na V...