Wczoraj Team Envy zakończył już swoją przygodę z pierwszym etapem Flashpointa. Dziś jednak do drużyny Michała "MICHA" Müllera dołączy kolejny zespół, nie wiemy jednak, czy będzie to MAD Lions, czy też Copenhagen Flames. Tak samo, jak nie wiemy, kto wieczorem awansuje do finału grupy B.

MAD Lions vs Copenhagen Flames
18:00 (BO3)

Najpierw skupmy się jednak na duńsko-duńskim pojedynku, bo przewidywania co do niego nie są wcale takie oczywiste. W normalnych okolicznościach faworytem byłoby oczywiście MAD Lions, problem jednak w tym, że z ekipą tą pożegnał się Nicolai "HUNDEN" Petersen, prowadzący, który odcisnął na niej wyraźnie piętno. Bez wsparcia dotychczasowego lidera popularne Lwy niespodziewanie przegrały z HAVU Gaming i nie mogą już sobie pozwolić na kolejną wpadkę. W podobnej sytuacji jest Copenhagen Flames, które okazało się słabsze od c0ntact Gaming. Różnica polega jednak na tym, że podopieczni Daniela "vorborga" Vorborga dopiero co awansowali na europejskiego Minora i przystąpią do sobotniej potyczki w o wiele lepszych nastrojach.

Gen.G Esports vs Chaos Esports Club
21:00 (BO3)

Na tym jednak nie koniec dzisiejszych emocji, bo już o godzinie 21:00 rozpocznie się mecz, którego stawką będzie miejsce w finale grupy B. O awans zawalczą triumfatorzy DreamHack Open Anaheim 2020 z Gen.G Esports oraz Chaos Esports Club. Ci drudzy będą musieli poradzić sobie bez pomocy Owena "smooyi" Butterfielda, bo ten z uwagi na pandemię koronawirusa nie był w stanie odnowić swojej wizy i wrócił już do Wielkiej Brytanii. Dla Chaos to ogromna strata, bo Brytyjczyk był motorem napędowym całego zespołu i trudno oczekiwać, by zastępujący go Logan "Voltage" Long osiągnął ten sam poziom. Dla Gen.G to oczywiście dobra wiadomość, bo dzięki niej szanse międzynarodowego składu na zwycięstwo urosły.

Oba mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Flashpoint na Twitchu. Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 1 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.