fot. DreamHack/Alex Maxwell

FunPlus Phoenix wycofuje się z pierwszego etapu Flashpointa

Zapowiedziany dziś transfer Patricka „es3taga” Hansena do Astralis okazał się tylko wierzchołkiem góry lodowej. Dotychczasowa drużyna 24-latka, FunPlus Phoenix, zrezygnowała bowiem z udziału w dalszej części pierwszej fazy Flashpointa. O całym zajściu organizatorzy poinformowali dosłownie kilka minut przed planowanym startem batalii Duńczyków z Orgless.

CZYTAJ TEŻ:
Astralis potwierdza transfer es3taga!

Zacznijmy od tego, co pewne – 1 lipca 2020 roku es3tag na zasadzie wolnego transferu zasili szeregi Astralis. Duńska organizacja złożyła co prawda Heroic ofertę natychmiastowego wykupu, niemniej dotychczasowi pracodawcy Hansena liczyli na przelew w wysokości aż 800 tysięcy dolarów, więc negocjacje zostały zerwane. I wszystko byłoby w całkowitym porządku, gdyby nie fakt, iż w tak zwanym międzyczasie FunPlus Phoenix ogłosiło pozyskanie całego składu CS:GO Heroic, w tym również i es3taga. 24-letni strzelec zdążył już przecież zadebiutować w nowych barwach, w pierwszym meczu Flashpointa ulegając 1:2 Cloud9. Problem w tym, że według sobotnich doniesień dziennikarzy HLTV.org oraz 1pv.fr umowa między FPX a Heroic w rzeczywistości nie została jeszcze sfinalizowana, a w obliczu transferu es3taga przyszłość całej transakcji stanęła pod znakiem zapytania. Dzisiejsze wydarzenia bez wątpienia nie pomogą zatem w uciszeniu plotek.

Z zamieszania w skandynawskim obozie na pewno cieszy się Orgless. Pujan „FNS” Mehta i spółka bez wchodzenia na serwer awansowali przecież do kolejnej części rywalizacji w grupie C Flashpointa, a ich kolejnym rywalem już jutro będzie Dignitas. Powody do niezadowolenia mają natomiast organizatorzy amerykańskich rozgrywek, którzy przyjęli na siebie kolejny w ostatnich dniach wizerunkowy cios.

CZYTAJ TEŻ:
FunPlus Phoenix zainteresowane transferem niko?

W związku z powyższym zmianie uległ harmonogram dzisiejszych zmagań w ramach Flashpointa. To istotna wiadomość dla polskich kibiców, gdyż Karol „rallen” Rodowicz pojawi się na placu boju o 20:00 naszego czasu, a nie godzinę później, jak zapowiadano rano. c0ntact Gaming z naszym rodakiem w składzie podejmie HAVU Gaming. Spotkanie to wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Flashpoint na Twitchu. Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 1 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Anderson: Nie wiem, skąd wzięły się plotki o niechęci do wydawania pieniędzy na CS przez FaZe