fot. Riot Games

Drużyna z LPL zrywa umowę z graczem. Powód? Przyjęcie propozycji ustawienia meczu

Afery związane z ustawianiem spotkań niestety zdarzają się również w esporcie. Jedna z nich, dotycząca League of Legends Pro League, wyszła właśnie na jaw po tym, jak drużyna uczestnicząca w tych rozgrywkach zerwała kontrakt z oskarżonym o ustawianie meczów zawodnikiem.

Mowa o Rogue Warriors, które w wiosennym splicie LPL nie radzi sobie najlepiej i aktualnie plasuje się w drugiej połowie tabeli. Formacja ta wczoraj poinformowała w oficjalnym oświadczeniu, że rozwiązała kontrakt ze swoim dżunglerem, Wangiem „WeiYanem” Xiangem po tym, jak przedstawiciele RW przeprowadzili śledztwo, w wyniku którego zdobyli dowody na niewłaściwie zachowanie swojego podopiecznego. Okazuje się bowiem, że Chińczyk, który do zespołu dołączył w maju ubiegłego roku, przyjął ofertę ustawienia meczu. Cała historia jest jednak nieco dłuższa.

Z oświadczenia samego WeiYana dowiadujemy się bowiem, że zawodnik w trakcie świętowania Chińskiego Nowego Roku grał ze znajomymi w pokera, w wyniku czego stracił sporo pieniędzy i postanowił zaciągnąć dług u osoby, która później zaproponowała mu ustawienie meczu. Zawodnik początkowo zgodził się na to, ale tłumaczy, że nie myślał wówczas jasno. I choć WeiYan, będąc jeszcze zawodnikiem Rogue Warriors, przyjął ofertę, to ostatecznie nie wziął pieniędzy i wycofał się z ustawiania. Dżungler otrzymał później kolejne oferty na ustawianie spotkań z OMG i Invictus Gaming, ale je także postanowił odrzucić. Wang Xiang przyznał się do błędu i przyrzekł, że nigdy nie przegrał celowo spotkania.

Z wpisów, które pojawiły się na Weibo, można wywnioskować, że afera związana z Rogue Warriors i WeiYanem może być wyłącznie wierzchołkiem góry lodowej. Wiele wskazuje na to, że więcej zawodników z LPL miało uczestniczyć w procederze ustawiania spotkań, ale na ten moment nie znamy szczegółów. Włodarze chińskiej ligi League of Legends z pewnością wszczęli już postępowanie i za jakiś czas dowiemy się więcej.

W LPL 2020 Spring trwa aktualnie czwarty tydzień zmagań, a samotnym liderem tabeli jest eStar. Rozgrywki z uwagi na koronawirusa prowadzone są online.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

DV1 kontra iHG. Kto przedłuży nadzieje na tytuł i zamelduje się w małym finale Ultraligi? 

Minionego wieczoru poznaliśmy pierwszego finalistę trzeciego sezonu Ultraligi, którym po naprawdę emocjonującym starciu stało się K1CK eSports Club. O...