STS
Riot Games
fot. Riot Games

1,5 miliona dolarów na walkę z koronawirusem od spółki Riot Games i jej założycieli

Od dobrych kilku dni słyszymy o zaangażowaniu różnych firm oraz osób prywatnych w pomoc w walce z pandemią koronawirusa. Nie brak także podobnych inicjatyw w środowisku esportowym, czego dowodem może być działanie spółki Riot Games oraz jej dwóch współzałożycieli. Wszystkie wymienione podmioty przekazały łącznie półtora miliona dolarów na cele charytatywne i organizacje non-profit.

Z budżetu Riotu wydano na te cele 500 tysięcy dolarów, a pozostałą część wspomnianej kwoty przelali z prywatnych środków po połowie Marc Merill oraz Brandon Beck – współzałożyciele firmy. O szczodrym geście poinformował wczoraj burmistrz Los Angeles, a więc drugiego pod względem ludności miasta w Stanach Zjednoczonych Ameryki, Eric Garcetti. – Mamy to szczęście, że w LA funkcjonują branże, które nie tylko napędzają nasze miasto, ale także nasz kraj i naszą światową gospodarkę. Wśród nich jest gaming, a jeden z liderów w tej dziedzinie to właśnie Riot Games – powiedział Garcetti.

CZYTAJ TEŻ:
Klich, Kownacki i Linetty wśród graczy, a izak komentatorem meczu w CS:GO na rzecz walki z koronawirusem

Powyższe środki zostały rozdysponowane w różne miejsca. 400 tysięcy dolarów trafiło do Los Angeles Food Bank, co zapewni aż 1,6 miliona posiłków. O połowę mniej pieniędzy zasili natomiast fundusz pomocy humanitarnej w walce z COVID-19. Pozostałe 900 tysięcy zostało przekazane lokalnym organizacjom non-profit.

W momencie publikacji tego artykułu w USA zdiagnozowano już przeszło 60 tysięcy przypadków zarażenia koronawirusem, a w całym kraju odnotowano już ponad 800 zgonów. W tym momencie Stany Zjednoczone są trzecim narodem w niechlubnej klasyfikacji największej liczby zachorowań na świecie.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ponad 900 tysięcy osób przed telewizorem, czyli rekord wirtualnego wyścigu NASCAR

Zaledwie kilka dni temu ze względu na obecnie trwającą pandemię koronawirusa, National Association for Stock Car Auto Racing, czyli największa organiz...