fot. DreamHack/Adela Sznajder

Flashpoint potwierdza: FunPlus Phoenix wycofuje się z ligi

Przebieg pierwszego sezonu Flashpointa daleki jest od oczekiwań organizatorów. Najpierw nowa liga musiała pogodzić się z faktem, że czołowe drużyny świata postanowiły zostać w ESL Pro League. Potem okazało się, że z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki muszą zostać rozegrane online. Teraz natomiast ze stawki wycofał się jeden z uczestników.

To ostatnie nie jest jednak żadnym zaskoczeniem, bo o możliwej rezygnacji FunPlux Phoenix mówiło się już od pewnego czasu. Kilka dni temu zawodnicy chińskiej organizacji ujawnili, iż wrócili już do Danii, co było na dobrą sprawę jednoznaczne z rezygnacją z ligi. Ma to oczywiście związek z niedawnym zamieszaniem związanym z Patrickiem „es3tagiem” Hansenem, który podpisał przedwstępny kontrakt z Astralis, który ma wejść w życie wraz z 1 lipca. To z kolei sprawiło, że porozumienie między FPX a Heroic, do którego wcześniej należał skandynawski skład, zostało zerwane.

CZYTAJ TEŻ:
Astralis potwierdza transfer es3taga!

Co ciekawe, już dziś odbyć się ma losowanie drużyn przed drugą fazą grupową. Przedstawiciele Flashpointa w rozmowie z serwisem HLTV potwierdzili jednak, że slot zajmowany dotychczas przez FunPlux Phoenix, które w etapie pierwszym zgromadziło 15 punktów, zostanie przekazany nowej drużynie. Na ten moment nie wiadomo jednak, kto to będzie i czy organizatorzy sięgną po któryś z zespołów rywalizujących na co dzień w ESL Pro League, czy też w ESEA Mountain Dew League.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Tu może wydarzyć się wszystko. Ostatnia grupa europejskiej dywizji EPL-a pod lupą

Po półtora tygodnia rywalizacji w ESL Pro League możemy śmiało stwierdzić, że jesteśmy świadkami jednego z najciekawszych sezonów w historii rozgrywek...