W normalnych warunkach spora część polskich obywateli spędziłaby dzisiejszy wieczór w towarzystwie reprezentacji kraju w piłkę nożną. Biało-Czerwoni na stadionie we Wrocławiu mieli bowiem stanąć w szranki z Finlandią, a to towarzyskie starcie byłoby oczywiście fragmentem przygotowań do europejskiego czempionatu. Pandemia koronawirusa storpedowała jednak plany obu drużyn, a całe wydarzenie już jakiś czas temu zostało odwołane. Niemniej nie oznacza to wcale, iż w piątek zabraknie emocji związanych z najpopularniejszym sportem na świecie.

CZYTAJ TEŻ:
Krzysztof Piątek został polskim ambasadorem FIFY 20

Polski Związek Piłki Nożnej przygotował bowiem niespodziankę w postaci dwóch pokazowych pojedynków 1vs1 w FIFA 20. Na wirtualnej murawie Polskę reprezentować będą Krystian Bielik oraz Krzysztof Piątek (rodzimy ambasador produkcji), natomiast Finowie zdecydowali się wystawić do boju Pyry Soiriego i Glena Kamarę. Co ciekawe, ostatni z wymienionych piłkarzy w przeszłości współpracował z... Bielikiem – obaj zawodnicy razem występowali w młodzieżówce londyńskiego Arsenalu .

A skoro wspomnieliśmy o 22-letnim pomocniku Derby County, to warto też przypomnieć, iż czeka go dziś wyjątkowo pracowity wieczór. Organizowana przez PZPN batalia nie będzie bowiem jedyną okazją do ujrzenia w akcji przynajmniej niektórych z polskich piłkarzy. Bielik, a także m.in. Mateusz Klich czy Dawid Kownacki już o 20:00 wkroczą przecież na serwer CS:GO, by rozegrać mecz pod nazwą Giniemy dla życia.

Wróćmy już jednak na boisko – pierwszy gwizdek planowo ma wybrzmieć równo o 19:00. Polskojęzyczna transmisja dostępna będzie na Facebooku i kanale YouTube portalu Łączy nas piłka. Za mikrofonem zasiądzie legenda polskiego komentarza sportowego, Dariusz Szpakowski.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ:
Klich, Kownacki i Linetty wśród uczestników meczu w CS:GO na rzecz walki z koronawirusem