fot.Riot Games

Kres panowania Gangplanka i Miss Fortune? Zapowiedź patcha 10.7 w Teamfight Tactics

Trzeci set Teamight Tactics hula na serwerach już od pewnego czasu i najwyższa pora na patch balansujący siłę jednostek. Już za kilka dni do gry zostanie zaimplementowany patch 10.7, który nieco zmieni sytuację w galaktyce. Jeżeli zatem w ostatnim czasie Kanonada Gangplanka powodowała u was ataki wściekłości, a Bullet Time Miss Fortune spazmy rozpaczy, to możliwe, że nadchodzące zmiany ukoją wasze zszargane nerwy.

Osłabienia

Wbrew oczekiwaniom społeczności, nerfa nie doczeka pochodzenie Rebel czy klasa Protector, zamiast nich słabsze będą postacie typu Brawler oraz Mystic. Chodź nie znamy szczegółów zmian, pewne są też osłabienia jednostek z klasy Mercenary. Miss Fortune i Gangplank przez długi czas byli najsilniejszymi postaciami w całej grze i z odpowiednimi przedmiotami praktycznie samodzielnie wygrywali walki. Nie są to jednak jedyne pięciogwiazdkowe jednostki, które będą osłabione. Nerfy czekają też Lulu, Aureliona Sola oraz Ekko. Część dotychczasowej mocy stracą również Ezreal, Shaco i Ziggs. Zaboli to kompozycje oparte na Infiltratorach, Rebelach i Chrono.

Jeżeli zaś chodzi o przedmioty, to zmienione zostaną te ograniczające leczenie. Morellonomicon i Red Buff od zawsze były problematyczne w TFT, bo na jedną część postaci działają fantastycznie, a w przypadku drugiej są praktycznie bezużyteczne. Zobaczymy, czy tym razem Riot znajdzie na to receptę.

CZYTAJ TEŻ:
E.Wedel zorganizuje turnieje w Teamfight Tactics oraz Legends of Runeterra

Wzmocnienia

Wygląda na to, że część zupełnie niegrywalnych jednostek w końcu doczeka się większego play ratio. Caitlyn, Darius, Kassadin, Soraka, Vel’Koz, Wukong, Xayah i Zoe – to pełna lista wzmocnionych postaci. Dodatkowo buffów doczekają Blademasterzy, Chrono, Sniperzy i Sorcererzy. Wygląda na to, że combo Caitlyn oraz Ashe z domieszką kilku Celestiali i Chrono może dość mocno zdominować początkowe etapy rozgrywki. Fanów takiej kompozycji z pewnością ucieszą też wzmocnienia dla Statikk Shiva i Warmog’s Armor. Kosa pozwoli zadawać więcej obrażeń, a Zbroja zwiększy przeżywalność kluczowych jednostek.

Reworki i dostosowania

Dostosowanie tyczyć się będzie jedynie Xina Zhao, który był filarem niezwykle mocnej kompozycji opartej na Protectorach. Jeżeli zaś chodzi o reworki, to te czekają jednostki pochodzenia Dark Star i klasy Mana Reaver. Trudno powiedzieć, w jaki sposób wpłynie to na metę gry.

Patch wejdą w życie 1 kwietnia, a w najbliższym czasie powinniśmy poznać jego szczegóły. Listę wszystkich zapowiedzianych zmian możecie znaleźć w zamieszczonym poniżej wpisie z oficjalnego konta Teamfight Tactics:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

OG z pierwszą wygraną w Pro Lidze, faworyci z Ameryki Północnej zawodzą

Od zwycięstwa swoją przygodę z jedenastym sezonem ESL Pro League rozpoczęło OG. Zespół Mateusza "mantuu" Wilczewskiego, który debiutował w prestiżowyc...