STS
fot. Bethesda

Po raz pierwszy od ponad 20 lat QuakeCon się nie odbędzie

QuakeCon to dziś konwent o charakterze legendarnym. Odbywa się od 1996 roku i zawsze przyciąga rzeszę fanatyków Quake’a, spragnionych wrażeń zarówno esportowych, jak i czysto gamingowych. Niestety jednak pandemia koronawirusa sprawiła, że w tym roku impreza nie będzie mieć miejsca. – Quake od zawsze był specjalnym wydarzeniem zarówno dla nas, jak i dla was. Był […]

QuakeCon to dziś konwent o charakterze legendarnym. Odbywa się od 1996 roku i zawsze przyciąga rzeszę fanatyków Quake’a, spragnionych wrażeń zarówno esportowych, jak i czysto gamingowych. Niestety jednak pandemia koronawirusa sprawiła, że w tym roku impreza nie będzie mieć miejsca.

Quake od zawsze był specjalnym wydarzeniem zarówno dla nas, jak i dla was. Był czasem, gdy mogliśmy zebrać się wspólnie, by grać w gry oraz budować więzi, które w przypadku niektórych przetrwały ćwierć wieku – zaczęli włodarze id Software oraz Bethesdy swoje oświadczenie. – W ostatnich tygodniach spędziliśmy sporo czasu na dyskusjach o tym, jak poradzić sobie z organizacją QuakeConu w tym roku, zwłaszcza że świętowalibyśmy 25-lecie imprezy. Jednakże wszystkie logistyczne wyzwania i niepewność, z którą musimy się mierzyć z powodu pandemii COVID-19, zmusiły nas do podjęcia ciężkiej decyzji, by anulować tegoroczną odsłonę QuakeConu. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników, wolontariuszy, wystawców, sponsorów i graczy zawsze będzie dla nas priorytetem i w związku z wydarzeniami na świecie gromadzenie się jest ostatnią rzeczą, którą powinniśmy teraz robić – dodali.

CZYTAJ TEŻ:
Druga z rzędu porażka Avka w Quake Pro League Stage 3

Sama impreza miała odbyć się dopiero w sierpniu, jednak obecnie trudno jednoznacznie określić, jak wówczas będzie wyglądać sytuacja epidemiologiczna na świecie. W związku z tym organizatorzy już teraz zapowiedzieli QuakeCon 2021 i jednocześnie zapewnili, że zrobią wszystko, by znaleźć inny sposób na odpowiednie celebrowanie przy zachowaniu ducha konwentu. Na ten moment nie wiadomo jednak, jakie konkretnie id oraz Bethesda mają plany. A przypomnijmy, że w Dallas miały odbyć się m.in. światowe finały pierwszego sezonu Quake Pro League, w którym rywalizuje Maciej „Av3k” Krzykowski.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Apex Legends Global Series przechodzi w pełni na format online

Rozwijająca się pandemia koronawirusa na świecie zmusza organizatorów imprez esportowych do dokonywania zmian co do planowanych na najbliższe tygodnie...