fot. Astralis Group

Większość graczy i pracownicy Astralis Group zgodzili się na obniżkę wynagrodzeń z powodu pandemii koronawirusa

Od kilku tygodni świat znajduje się w swoistym zawieszeniu. Pandemia koronawirusa odcisnęła swoje piętno na wszystkich gałęziach życia społecznego i bez wątpienia wpłynie także na sytuację gospodarczą. W związku z tym niektóre firmy już teraz zaczęły zwalniać swoich pracowników lub też obniżać im wynagrodzenia. Inaczej wygląda to jednak w Astralis Group – tam pracownicy sami zgodzili się na to, by ich dotychczasowe wyposażenie zostało zmniejszone.

Jak możemy wyczytać w oficjalnym oświadczeniu, zarząd grupy, regularni pracownicy oraz większość graczy zawarli dobrowolne porozumienie, na podstawie którego płace zostaną obniżone o 30 procent. Tym samym wszystkie osoby związane z Astralis Group mogą czuć się spokojne o swoje miejsca pracy i jednocześnie nie będzie konieczności odsyłania poszczególnych osób na urlopy, podczas których korzystałyby one z finansowego wsparcia od rządu.

Zarobki najlepiej opłacanych zostaną zredukowane o 30 procent, ale porozumienie to nie będzie mieć wpływu na wypłaty młodszych pracowników – przyznał Anders Hørsholt, CEO Astralis Group. – Zostało już tylko kilka osób, które muszą jeszcze dołączyć do ugody, ale i tak jestem dumny, że jako grupa zademonstrowaliśmy taką solidarność, by utrzymać bezpieczeństwo wszystkich naszych kolegów. Dzięki temu porozumieniu organizacja pozostaje nienaruszona i działa na wszystkich szczeblach. Czekamy już na unormowanie się sytuacji, by pokazać nasz pełen potencjał, gdy świat wróci do normalności. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy znacząco przyczynili się do znalezienia obecnego rozwiązania – dodał.

Pod skrzydłami Astralis Group znajdują się ekipy rywalizujące na kilku esportowych scenach. Mowa tutaj o obecnych mistrzach świata w Counter-Strike: Global Offensive, Astralis, ale także i o Origen, które na co dzień występuje w League of Legends European Championship. Do tego należy też wspomnieć o Future FC, czyli drużynie skupiającej wokół siebie zawodników FIFY.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pięciu kierowców F1 na liście startowej kolejnej wirtualnej Grand Prix

Po inauguracyjnym wyścigu Fomula 1 Virtual Series niedosyt był spory. Nie wszystko potoczyło się bowiem po myśli organizatorów całego przedsięwzięcia...

>