Bez względu na wyniki najbliższych kilku turniejów nie dokonamy żadnej zmiany w składzie. Wszyscy w tym zespole wierzymy w siebie i wiemy, że jeśli będziemy wystarczająco ciężko pracowali i trzymali się razem, możemy być jednym z najlepszych składów na świecie – mówił nam pod koniec lutego kapitan Evil Geniuses, Peter "stanislaw" Jarguz. Słowa wypowiedziane przez zawodnika o polskich korzeniach straciły dzisiaj nieco na wartości.

CZYTAJ TEŻ:
Liquid na szczycie amerykańskiej grupy EPL, MIBR z awansem do play-offów

Siódma drużyna światowego rankingu nie zmienia co prawda żadnego z graczy, ale zakończyła współpracę ze swoim trenerem Chetem "ImAPetem" Singhiem. Rozstanie z 23-latkiem ma być pokłosiem różnicy zdań, która występowała pomiędzy nim i dwoma podopiecznymi – wspomnianym stanislawem, a także Tarikiem "tarikiem" Celikiem. Napięte relacje z Jarguzem są jednak pewnym zaskoczeniem, bo jeszcze w grudniu ubiegłego roku szkoleniowiec bardzo chwalił sobie współpracę z prowadzącym, mówiąc nawet o silnych więzach.

To żadna tajemnica, że moje stosunki ze stanislawem i tarikiem były potworne. Nie wiedziałem, czy mogłem wierzyć w ich słowa podczas rozmów jeden na jednego, jak również nie zgadzałem się z tym, w jaki sposób chcemy zmieniać drużynę pod względem strategicznym, gdy dyskutowaliśmy na temat kierunku, który powinniśmy obrać, aby poprawić stabilność naszej formy. W zespole było wiele hipokryzji na temat pewnych przekonań kulturowych oraz podejścia do gry. [...] Miałem w głowie zmiany, które chciałem przeprowadzić, ale ostatecznie do nich nie doszło – tłumaczy były już trener EG w swoim oświadczeniu.

Tym samym Singh pożegnał się z prowadzeniem zespołu po blisko dwóch latach. Dawny opiekun OpTic Gaming w maju 2018 roku dołączył do NRG Esports, w którym zastał trzech członków obecnej kadry Evil Geniuses – Vincenta „Brehze” Cayontego, Tsvetelina „CeRqa” Dimitrova oraz Ethana „Ethana” Arnolda. W zeszłym roku ekipa dokonała dwóch roszad, na mocy których zasilili ją tarik oraz stanislaw. Piątka dowodzona przez Kanadyjczyka, jeszcze w barwach NRG, dotarła do półfinału StarLadder Major Berlin, a po transferze do EG wygrała ESL One New York, ósmy sezon StarSeries i-League oraz przez dwa tygodnie była numerem jeden w zestawieniu HLTV.

Skład Evil Geniuses wygląda następująco: 

  • Vincent „Brehze” Cayonte
  • Tsvetelin „CeRq” Dimitrov
  • Ethan „Ethan” Arnold
  • Tarik “tarik” Celik
  • Peter „stanislaw” Jarguz