fot. ESL/Helena Kristiansson

Liquid na szczycie amerykańskiej grupy EPL, MIBR z awansem do play-offów

Nauczeni doświadczeniem z europejskich grup ESL Pro League byliśmy przygotowani na to, że ostatnia kolejka amerykańskiej dywizji może wywrócić tabelę do góry nogami. Przed piątą serią gier tylko Evil Geniuses było pewne udziału w play-offach, a co więcej nie było drużyny, która grałaby już wyłącznie o pietruszkę i poprawienie statystyk.

Zacznijmy jednak od ekipy Petera „stanislawa” Jarguza, która na koniec fazy grupowej podejmowała Team Liquid. Starcie dwóch czołowych przedstawicieli regionu stało na niesamowicie wysokim poziomie i obfitowało w efektowne comebacki. Taki na Duście2 stał się udziałem Evil Geniuses – triumfatorzy ubiegłorocznej edycji ESL One New York po dziewięciu wygranych rundach z rzędu powrócili z wyniku 7:14. Niemniej na drugiej i trzeciej mapie szczęście sprzyjało Liquid, które nie tylko wyrwało przeciwnikom serię, ale również pierwszą pozycję w tabeli. Mimo wszystko ma to raczej symboliczny wymiar, bo obie drużyny i tak zmierzą się ze sobą w meczu górnej drabinki play-offów.

Walkę o znalezienie się w górnej części rozstawienia „przegrała” FURIA Esports. Gracze z Kraju Kawy wykonali swoją część planu i na trzech mapach pokonali 100 Thieves, natomiast w małej tabeli z Teamem Liquid oraz Evil Geniuses na ich niekorzyść zadziałał bilans bezpośrednich spotkaniań. Zwycięstwem nad Złodziejami podopieczni Nicholasa „guerriego” Nogueiry wyświadczyli za to przysługę lokalnym rywalom z MIBR. Brazylijsko-argentyńska formacja ograła Swole Patrol kolejno do dwunastu oraz pięciu i rzutem na taśmę wskoczyła na czwarte miejsce. To oznacza, że za kilka dni latynoscy kibice będą mieli swoje święto w postaci kolejnych regionalnych derbów.

Komplet wczorajszych wyników wygląda tak:

3 kwietnia

Grupa C 

22:00 Team Liquid 2:1 Evil Geniuses
Dust2 14:16
Nuke 16:13
Inferno 22:19
22:00 100 Thieves 1:2 FURIA Esports
Mirage 4:16
Vertigo 16:5
Nuke 12:16
22:00 Swole Patrol 0:2 MIBR
Vertigo 12:16
Inferno 5:16

Tak z kolei prezentuje się końcowy układ tabeli grupy C:

Grupa C – Ameryka Północna
# Drużyna M W P
1. Team Liquid 5 3 2
2. Evil Geniuses 5 3 2
3. FURIA Esports 5 3 2
4. MIBR 5 2 3
5. 100 Thieves 5 2 3
6. Swole Patrol 5 2 3
Legenda:
 Awans do finału drabinki wygranych
 Awans do pierwszej rundy drabinki przegranych
 Brak awansu

Amerykańska dywizja ESL Pro League powróci 9 kwietnia, gdy odbędą się spotkania w ramach zarówno górnej, jak i dolnej części drabinki. Po więcej informacji na temat 11. sezonu ESL Pro League zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Trzy drużyny z Polakami w składzie zaproszone do pierwszego tygodnia #HomeSweetHome

W marcu firma GRID zapowiedziała serię internetowych turniejów spod szyldu #HomeSweetHome, ogłaszając przy okazji pierwszych uczestników zmagań. Dzisi...