fot. K1ck eSports Club/Aleksandra Dorociak

Jest dobrze, ale nie bezbłędnie. Czy Polacy awansują do kolejnej fazy EU Masters?

Inauguracyjny dzień pierwszej tegorocznej edycji European Masters dobiegł końca. Za nami ponad dwadzieścia spotkań jednych z najmocniejszych formacji drugiego szczebla rozgrywkowego w League of Legends na Starym Kontynencie. Reprezentujące Polskę K1CK Neosurf poradziło sobie wczoraj dobrze, ale nie było bezbłędne, podczas gdy rywalizujący pod banderą ASUS ROG ELITE Gaweł „Kashtelan” Paprzycki zdołał wygrać tylko jedno z trzech rozgrywanych spotkań.

Podopieczni Pawła „delorda” Szabli z pewnością mogą być z siebie zadowoleni, ale mają również sporo materiału do analizy. Mimo że K1CK było w stanie ograć zarówno Sector One, jak i PIGSPORTs, to w meczu z teoretycznie najgroźniejszym rywalem nie podołało. Z drugiej strony WLGaming Esports również powinęła się noga w starciu z mistrzami Belgii, wobec czego sytuacja w grupie D jest aktualnie bardzo wyrównana – aż trzy drużyny legitymują się bilansem dwóch zwycięstw i jednej porażki. Dzisiejsze mecze będą zatem niebywale ważne, gdyż do dalszej części fazy play-in awansują tylko dwie ekipy z każdego zestawienia.

Jeżeli zaś chodzi o Kashtelana, to nie można powiedzieć, że występy jego drużyny należały do najlepszych. Już w pierwszym starciu przeciwko eSubie Paprzycki musiał uznać wyższość rywala ze środkowej alejki, przez co nie był w stanie pomóc swoim kolegom. Reprezentanci Czech nie mieli zamiaru pozwolić oponentom na powrót i dopięli swego po bardzo jednostronnym meczu. Później ASUS ROG musiało zawalczyć z Teamem GamerLegion. Wczoraj dało się gołym okiem zauważyć, że trzecia formacja regionu Europy niemieckojęzycznej ewidentnie prezentuje o wiele lepszą dyspozycję od pozostałych zespołów znajdujących się w grupie A, dlatego też trudno w tym przypadku obwiniać ASUS ROG ELITE za porażkę. Na zakończenie dnia ekipa Kashtelana dała z siebie wszystko i ograła Vipers Inc, które aktualni nie posiada nawet jednego zwycięstwa na swoim koncie.


Tabela
Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. GamerLegion 3 3 0 1. Racoon 3 3 0
2. eSuba 3 2 1 2. Intrepid Fox 3 2 1
3. ASUS ROG ELITE 3 1 2 3. EGN Esports 3 1 2
4. Vipers Inc 3 0 3 4. Cyber Gaming 3 0 3
Grupa C Grupa D
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Defusekids 3 2 1 1. K1ck Neosurf 3 2 1
2. Kenty 3 2 1 2. Sector One 3 2 1
3. MAD Lions Madrid 3 2 1 3. WLGaming Esports 3 2 1
4. For The Win Esports 3 0 3 4. PIGSPORTSs 3 0 3

Przed nami kolejna runda meczów BO1 w fazie play-in European Masters. Dzisiejszego wieczoru ASUS ROG ELITE wraz z Kashtelanem będzie musiało stanąć na wysokości zadania i zwyczajnie zacząć notować lepsze rezultaty. W innym przypadku marzenia o kolejnym etapie EU Masters trzeba będzie odłożyć na letnią edycję. Jeżeli zaś chodzi o reprezentantów Ultraligi z K1CK Neosurft, to zdecydowanie mają oni o wiele wyższe szanse na awans. Jeżeli tylko poprawią oni błędy popełniane w meczu z WLGaming Esports, to nie powinni mieć trudności, by zająć pierwsze miejsce w swojej grupie i przejść do kolejnego etapu play-in z perspektywą walki z teoretycznie słabszym przeciwnikiem.


Harmonogram
6 kwietnia
18:00 ASUS ROG ELITE vs eSuba BO1
19:00 K1ck Neosurf vs PIGSPORTS BO1
20:00 Sector One vs K1ck Neosurf BO1
21:00 ASUS ROG ELITE vs Vipers Inc BO1
23:00 GamerLegion vs ASUS ROG ELITE BO1
23:00 WLGaming Esports vs K1ck Neosurf BO1

Polskojęzyczna transmisja European Masters będzie dostępna na kanałach Polsat Games na YouTube oraz Twitchu. Anglojęzyczną transmisję oglądać będzie można na kanale Riot Games. Po więcej niezbędnych informacji na temat European Masters 2020 Spring zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dziś oficjalny debiut nowego Illuminar! Zagrają również dycha oraz NEEX

Testowanie nowych graczy zajęło Illuminar Gaming kilka tygodni, ale w ubiegły piątek rodzima organizacja wreszcie zaprezentowała pełny skład swojej pr...