fot. fb.com/filipneokubski

VALORANT wzywa polską ekipę. NEO i TaZ wśród uczestników pierwszego turnieju na żywo!

Riot Games nie zwalnia tempa i w ramach promowania swojej najnowszej produkcji znów angażuje znane na całym świecie nazwiska. Już dziś czeka nas pierwszy w historii turniej na żywo w VALORANTA, w którym w dodatku nie zabraknie polskich akcentów. Na liście uczestników widnieje bowiem w pełni rodzimy zespół, którego poczynania mogliśmy śledzić już w ubiegły piątek. Tym razem nie ma jednak mowy o transmisji nagranych wcześniej pojedynków – cała zabawa podczas wtorkowego Twitch Rivals odbędzie się w atmosferze prawdziwej esportowej rywalizacji.

Gwoli przypomnienia, nieco ponad tydzień temu odbyły się ogólnoświatowe testy FPS-a tworzonego przez Riot, w których udział wzięli wybrani dziennikarze, streamerzy oraz profesjonalni gracze. Kilka dni później cała społeczność mogła zapoznać się z opiniami i wrażeniami szczęśliwców, natomiast dopiero dzisiaj dostęp do produkcji otrzyma większe grono zawodników. Już o 14:00 rusza bowiem zamknięta beta VALORANTA, a o jej rozgłos zadbają m.in. Filip „NEO” Kubski, Wiktor „TaZ” Wojtas, Piotr „izak” Skowyrski, Mateusz „PAGO” Pągowski oraz Jakub „Lothar” Szygulski.

CZYTAJ TEŻ:
Zamknięta beta VALORANTA rusza już dziś!

To właśnie ta piątka raz jeszcze złączy siły na oficjalnych serwerach i przystąpi do boju podczas wieczornego Twitch Rivals. W europejskiej części wydarzenia udział weźmie łącznie osiem formacji, a, nie licząc naszych rodaków, zdecydowanie najwięcej znanych nazwisk znajdziemy w reprezentacji Wielkiej Brytanii, w której skład wejdą m.in. Owen „smooya” Butterfield, Henry „HenryG” Greer oraz Lauren „Pansy” Scott. Resztę stawki uzupełnią głównie streamerzy z całego Starego Kontynentu.

Przejdźmy do formatu – drużyny podzielone zostały na dwie grupy, w których zmagania toczyć się będą w trybie „każdy z każdym”. Najlepszy zespół z każdego zbioru awansuje do wielkiego finału, który, podobnie jak poprzednie potyczki, zostanie rozstrzygnięty na zaledwie jednej mapie.

Polski zespół swoje pojedynki stoczy kolejno o 19:00, 20:00 oraz 21:00. Mecz finałowy zaplanowano natomiast na 22:00. Przypominamy, iż wszystkie dzisiejsze batalie obejrzeć będzie można za pośrednictwem kanałów na Twitchu każdego z uczestników. Dodatkowo transmisja z wybranych gier będzie dostępna także na oficjalnym kanale Twitch Rivals.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Śląsk Wrocław otwiera sekcję esportową i zapowiada zespoły CS:GO, FIFY i Fortnite'a

Kolejny polski klub sportowy postanowił na poważnie zainteresować się działalnością esportową. Mowa tutaj o Śląsku Wrocław, który dziś oficjalnie ogło...

>