STS
fot. DreamHack/Jennika Ojala

AZK znów w jednym zespole ze swagiem! T1 wzmacnia dywizję VALORANTA

Co łączy Braxtona „swaga” Pierce’a i Kevena „AZK” Larivière? Po pierwsze – obaj kilka lat temu zostali dożywotnio zbanowani przez Valve za ustawienie oficjalnego spotkania CS:GO. Po drugie – obaj dłużej lub krócej bezskutecznie próbowali wskrzesić swoją profesjonalną karierę na scenie najpopularniejszego esportowego FPS-a. Po trzecie – obaj przerzucili się na VALORANTA jeszcze przed oficjalną premierą produkcji Riot Games, podpisując przy okazji kontakty z T1. Tak jest, kojarzona głównie z League of Legends organizacja właśnie zaprezentowała Kanadyjczyka jako trzeciego członka niedawno powstałej sekcji.

CZYTAJ TEŻ:
QuickScope: Drugie życie dla skreślonych przez Valve

Przypomnijmy, iż po feralnej aferze, która na dobre wybuchła na początku 2015 roku, AZK próbował już swoich sił w innym tytule niż CS:GO. Kanadyjczyk spędził przecież około półtora roku w roli zawodnika Overwatch, reprezentując w tym czasie m.in. Team Liquid. Larivière powrócił jednak do swojej wcześniejszej miłości, gdy wielu szanowanych organizatorów, w tym ESL oraz DreamHack, zdecydowało się złagodzić swoją politykę wobec graczy wykluczonych z rywalizacji przez Valve. 29-latek nie był jednak w stanie wytrzymać tempa narzucanego przez świeżą krew i w nowym-starym otoczeniu nie święcił zbyt wielkich triumfów, koniec końców ponownie znikając z radarów.

Niemniej teraz nadszedł czas na kolejny etap esportowej przygody. – Gdy zakontraktowaliśmy swaga jako pierwszego gracza w VALORANT, wiedzieliśmy, że będzie kluczowy w procesie budowy topowego składu, a AZK był jednym z pierwszych graczy, których on wskazał. Na podstawie ujawnionych w zeszłym tygodniu materiałów z wersji beta gry jesteśmy pewni, że umiejętności Kevena z CS:GO dobrze przeniosą się do nowej produkcji – komentuje dzisiejsze ogłoszenie w rozmowie z ESPN Esports CEO T1, Joe Marsh.

Tym samym skład VALORANTA T1 liczy już trzech graczy. Oprócz Pierce’a i Larivière zespół na razie współtworzy jeszcze Kurtis „Kurt” Gallo, znany dotychczas z Apex Legends. Premiera najnowszego dzieła Riot Games zaplanowana jest na lato. Dziś ruszyła natomiast zamknięta beta wyczekiwanej produkcji.

KOMPENDIUM WIEDZY O VALORANT:
VALORANT w pigułce. Co wiemy po testach?
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zapowiedziano turniej streamerów w VALORANTA, w akcji zobaczymy m.in. izaka i pashę

25 marca marka LOTTO zainicjowała akcję pod nazwą "Miliony sposobów na nudę", która w związku z pandemią koronawirusa ma zachęcać do pozostawania w sw...