fot. Games Clash Masters/Maciej Kołek

Games Clash zawiesza organizację swoich imprez CS:GO

Inaczej być po prostu nie mogło – Games Clash Arena 2020 w Gliwicach oraz Games Clash Masters 2020 w Gdyni nie odbędą się w zapowiadanych wcześniej terminach. To oczywiście skutek pandemii koronawirusa, która od kilku tygodni skutecznie torpeduje organizację lanowych wydarzeń w świecie esportu. Na całe szczęście dzisiejsze ogłoszenie nie jest jednak równoznaczne z definitywnym końcem projektu.

Już miesiąc temu Games Clash zapewniał, iż na bieżąco obserwuje sytuację zdrowotną w Polsce i przygotowuje procedury postępowania gotowe do wdrożenia w zależności od rozwoju pandemii. Wśród możliwych scenariuszy miały się znaleźć m.in. zmiana terminów imprez oraz całkowite ich odwołanie. Na ten moment rzeczywisty stan lepiej określa pierwsza wspomniana wersja, gdyż organizatorzy nie ukrywają, iż wierzą w szczęśliwe zakończenie całej sprawy.

Pełną treść oświadczenia Games Clash prezentujemy poniżej:

Niestety z uwagi na globalne zagrożenie koronawirusem (COVID-19) Games Clash Arena 2020 w Gliwicach oraz Games Clash Masters 2020 w Gdyni zostają zawieszone. Koronawirus (COVID-19) to realne i globalne zagrożenie, a niemal na całym świecie wzrasta liczba zachorowań. Trzymamy kciuki za wszystkie służby i instytucje pracujące nad zwalczeniem problemu oraz zachęcamy was do stosowania się do oficjalnych zaleceń. Zdrowie oraz bezpieczeństwo naszych gości, pracowników oraz partnerów zawsze było i pozostanie dla nas najważniejsze. Będziemy działać, aby historia, którą stworzyliśmy podczas naszych wydarzeń miała swoją kontynuację. Wierzymy, że kiedy zagrożenie minie, jeszcze nie raz spotkamy się na trybunach esportowych zmagań. Wszyscy uczestnicy, którzy zakupili bilety na wydarzenie wkrótce otrzymają możliwość zwrotu.

Przypomnijmy, że Games Clash Arena 2020 miało się odbyć 5-7 czerwca, z kolei Games Clash Masters 2020 zaplanowano na 11-13 września. Pula nagród obu imprez miała wynieść po 100 tysięcy dolarów, a w każdych zawodach miało wystąpić osiem drużyn. W przeszłości Games Clash zorganizował już dwa podobne turnieje – w ubiegłym roku najlepsze okazało się Illuminar Gaming, natomiast dwa lata temu po triumf sięgnęło Heroic.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

mousesports przed szansą na finał, Astralis i OG walczą o utrzymanie się w grze o play-offy EPL-a

Przed nami przedostatnia kolejka meczów w drugiej fazie grupowej europejskiej dywizji ESL Pro League Season 11. W najlepszej sytuacji przed dzisiejszą...