STS
fot. Ninjas in Pyjamas

Byli mistrzowie świata w Paladins wracają do NiP-u jako gracze VALORANTA!

Pod koniec grudnia ubiegłego roku zawodnicy sekcji Paladins w Ninjas in Pyjamas ogłosili zakończenie współpracy, przez co organizacja wycofała się z profesjonalnej sceny produkcji Hi-Rez Studios. Decyzja ta z całą pewnością zdziwiła wiele osób, wszak zawodnicy NiP-u ledwie miesiąc wcześniej triumfowali podczas Mistrzostw Świata. Niemniej po kilku miesiącach rozłąki były zespół szwedzkiej organizacji wraca już nie jako broniący tytułu mistrzowie, ale debiutanci w nowej grze ze stajni Riot Games – VALORANCIE.

Przypomnijmy, że zaledwie wczoraj wystartowała zamknięta beta nowej strzelanki twórców League of Legends, a swoją dywizję w tej grze otworzyło chociażby T1, które zakontraktowało już trzech zawodników, w tym także znanego z CS:GO Braxtona „braxa” Pierce’a. Okazuje się jednak, że T1 nie będzie jedyną organizacją na scenie, a zwyczajnie prekursorem, bo inwestowanie w VALORANTA wydaje się naturalnym krokiem dla pozostałych czołowych organizacji, co zresztą potwierdza angaż takiej marki jak Ninjas in Pyjamas.

VALORANT bez dwóch zdań jest jednym z najbardziej ekscytujących tytułów ostatnich lat, dlatego też jasne było dla nas, że będzie to gra, w którą mocno zaangażujemy się już od początku jej istnienia. Riot ma sporo świetnych pomysłów, by rozwijać społeczność oraz esport w szczególności i jesteśmy bardzo podekscytowani, że będziemy tego częścią – mówi COO Ninjas in Pyjamas, Jonas Gundersen.

W przypadku zespołu NiP-u możemy jednak być pewni, że drużyna ta już na początku cechować będzie się świetnym zgraniem, gdyż wszyscy zawodnicy rywalizowali u swego boku przez długi czas nie tylko w internecie, ale także na lanach. Warto jednak wspomnieć, że formacja aktualnie jest niepełna, bo liczy sobie czterech zawodników. Wszystko dlatego, że Erik „Bird” Sjösten postanowił zakończyć karierę esportową i zająć się trenowaniem swoich kolegów.

– Jesteśmy strasznie podekscytowani szansą na kontynuowanie wspólnej przygody w nowym tytule od Riotu pod banderą Ninjas in Pyjamas. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz sukcesom chcemy wkroczyć do gry na najwyższym poziomie i rozpocząć ciężką pracę już od pierwszego dnia. Osobiście nie będę już zawodnikiem, ale będę wspierać drużynę patrząc z dodatkowej perspektywy – kontynuuje Erik “Bird” Sjösten, główny trener sekcji VALORANTA w NiP. – Odnieśliśmy sukces w Paladins dzięki stawianiu drużyny na pierwszym miejscu i mamy zamiar się tego trzymać. Podjęliśmy decyzję o przejściu do VALORANTA jako zespół po to, by utrzymać naszą synergię i skupić się na zrozumieniu mechanik gry tak dobrze, jak to możliwe. To oczywiście oznacza sporo pracy i ciekawych treści, którymi podzielimy się z naszymi fanami! Mamy nadzieję, że jesteście tym wszystkim równie podekscytowani, co my i będziecie śledzić naszą przygodę z VALORANTEM – zakończył Sjösten.

Tak prezentuje się skład Ninjas in Pyjamas w VALORANT:

  • Malkolm “bonkar” Rench
  • Dylan „DiGeDoG” Chainski
  • Leander “isbittenner” Aspestrand
  • Aleks „Alex” Suchev
  • Erik “Bird” Sjösten – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wracają ESL Mistrzostwa Polski! Czołówka sceny CS:GO powalczy online o 50 000 PLN

Przed nami kolejny, 20. już sezon ESL Mistrzostw Polski! W tym rywalizować będą wyłącznie przedstawiciele rodzimej sceny Counter-Strike: Global Offens...