fot. ESL/Adam Łakomy

Więcej miejsc na Majorze dla Europy, mniej dla Ameryki

Przed kilkoma dniami ESL we współpracy z Valve przedstawiło nowy sposób kwalifikacji na nadchodzącego Majora, który z racji panującej na świecie sytuacji został przeniesiony na drugą połowę roku. W związku z tym cały system walki o wyjazd do Rio de Janeiro musiał przejść reorganizację. Prowadzące prosto na najważniejszą imprezy w kalendarzu Minory zostały więc zastąpione turniejami nazwanymi Road to Rio, w których oglądać będziemy także ekipy legitymujące się do tej pory statusem legend. Dziś na liście uczestników zmagań zaszły niewielkie zmiany, które pociągnęły za sobą także drobne poprawki w podziale miejsc na turniej główny oraz przydział pieniężny dla konkretnych regionów.

CZYTAJ TEŻ:
Nowy termin Majora CS:GO w Rio, w puli 2 miliony dolarów!

Zacznijmy jednak od dat turniejów. Do tej pory znaliśmy oficjalnie jedynie dni, w których miały zacząć się zmagania w poszczególnych częściach świata. W opublikowanym dziś komunikacie ESL przedstawiło już pełne ramy czasowe turniejów i tak oto wiemy chociażby, że rywalizacja w Europie rozpocznie się 22 kwietnia i potrwa do 17 maja. Tydzień wcześniej zapadną zaś rozstrzygnięcia w Ameryce Północnej.

Europa: 22 kwietnia – 17 maja
Ameryka Północna: 22 kwietnia – 10 maja
Region CIS: 30 kwietnia – 17 maja
Ameryka Południowa: 22 kwietnia – 26 kwietnia
Azja: 6 maja – 10 maja
Oceania: 6 maja – 10 maja

Spore konsekwencje pociągnęła za sobą zmiana regionu reprezentowanego przez c0ntact Gaming. Ekipa, którą w ostatnich tygodniach wspierał Karol „rallen” Rodowicz, w najbliższym czasie przebywać będzie w Europie, w związku z czym to właśnie z innymi ekipami ze Starego Kontynentu przyjdzie rywalizować jej w ramach ESL One: Road to Rio. Taki ruch to oczywiście dość spore ułatwienie dla ekip z regionu NA, bo c0ntact bez wątpienia wyrastało na jednych z głównych faworytów tamtejszej walki o miejsce na Majorze. Wobec tego organizatorzy turnieju postanowili nanieść poprawki w kwestii podziału slotów na docelowej imprezie. I w ten sposób aż 11 europejskich formacji poleci do Rio de Janerio: 3 z nich jawić się będą jako Legendy, 6 jako Pretendenci, a 2 jako Nowi Pretendenci. Jednocześnie jedno miejsce straciła Ameryka Północna (wcześniej 3-2-1, teraz 3-1-1). Decyzja ta odbiła się również na puli nagród regionalnych kwalifikacji – europejskie zespoły powalczą o 115 tysięcy dolarów, a nie jak wcześniej zapowiedziano o 105 tysięcy dolarów, natomiast pula nagród za oceanem została zmniejszona z 70 do 60 tysięcy.

Podział slotów na Majorze CS:GO ESL One Rio będzie prezentował się tak:

Europa Region CIS Ameryka Północna Ameryka Południowa Oceania Azja
– 3 Legendy
– 6 Pretendentów
– 2 Nowi Pretendenci
– 2 Legendy
– 1 Pretendent
– 2 Nowi Pretendenci
– 3 Legendy
– 1 Pretendenci
– 1 Nowy Pretendent
– 1 Nowy Pretendent – 1 Nowy Pretendent – 1 Nowy Pretendent

Dziś poznaliśmy także niemal finalną listą uczestników wspomnianych zawodów. Nie jest ona jednak jeszcze kompletna, mimo że do stawki dołączyły formacje z największym dorobkiem punktowym w rankingu obowiązującym jeszcze przy okazji zamkniętych kwalifikacji do Minora. W ten sposób do walki włączyło się m.in. Orgless czy Yeah Gaming. Niemniej nie wszystko zostało już rozstrzygnięte, bo chociażby w przypadku regionu CIS pozostały jeszcze dwa spoty. Ma to związek z faktem, że więcej ekip legitymowało się takim samym wynikiem w zestawieniu, dlatego też o ich uczestnictwie zadecydują tie-breaki. Szczegóły dotyczące tych spotkań zostaną udostępnione wkrótce.

Tak prezentuje się lista uczestników regionalnych turniejów:

Europa

Astralis c0ntact Gaming Copenhagen Flames Complexity
Dignitas ENCE FaZe Clan Fnatic
G2 Esports GODSENT Team Heretics mousesports
Movistar Riders Ninjas in Pyjamas North Team Vitality

CIS

ESPADA forZe Gambit Youngsters Hard Legion Esports
Natus Vincere Syman Gaming Team Spirit Team Unique
Winstrike Team Virtus.pro TBA TBA

Ameryka Północna

100 Thieves Bad News Bears Cloud9 Team Envy
Evil Geniuses FURIA Esports Gen.G Esports Team Liquid
MIBR Orgless Triumph Yeah Gaming

Ameryka Południowa

BOOM Esports Isurus Gaming Team One Red Canids

Oceania

Chiefs Esports Club Ground Zero ORDER Renegades

Azja

Camel Riders Lucid Dream Mazaalai TIGER
TYLOO ViCi Gaming TBA TBA
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

QuickScope: Nowy prowadzący i nie tylko, czyli moja wizja ENCE

– W pierwszej kolejności chciałbym wygrać przynajmniej 10 turniejów, w tym także Majora – Miikka "suNny" Kemppi, wrzesień 2019. – Dokonaliśmy zmiany,...