Sprout dycha
fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

Czwartek z NEEXEM i dychą

Obecnie równocześnie odbywa się wiele turniejów online, nic więc dziwnego, że praktycznie każdego dnia mamy okazję, by oglądać w akcji polskich zawodników. Dziś na ten przykład na serwerze zameldują się dwaj nasi rodacy na obczyźnie – Paweł „dycha” Dycha oraz Sebastian „NEEX” Trela.

North vs Sprout
13:30 (BO1)

transmisja

Przed Dychą i jego kolegami ze Sprout grupowe starcia w ramach Home Sweet Home Cup, czyli internetowych rozgrywek, z którymi dopiero co pożegnało się x-kom AGO. Jeżeli podopieczni niemieckiej organizacji nie chcą podzielić losu popularnych Jastrzębi, to muszą punktować od samego początku, a o to na pewno łatwo nie będzie. Już na począku naprzeciwko drużyny Polaka stanie bowiem North, które chociaż niestabilne, nadal pozostaje groźne. Przekonały się o tym chociażby Natus Vincee oraz BIG, które musiały uznać wyższość Duńczyków w ESL Pro League. Z drugiej strony skandynawska piątka ma na swoim koncie także wiele wpadek, toteż nie można wykluczyć, że około południa przydarzy jej się kolejna. A to dopiero początek, bo dziś zespół dychy rozegra wszystkie mecz w grupie, w której znalazły się też Japaleno i Movistar Riders.

SMASH Esports vs Nordavind
17:30 (BO3)

brak transmisji

Kilka godzin później do gry wejdzie również SMASH Esports, którego zawodnikiem jest NEEX. Międzynarodowy skład po środowej porażce z Syman Gaming znalazł się na skraju eliminacji z Cyber.Bet Cup i nie może już pozwolić sobie na żadną wpadkę, gdyż ta oznaczałaby zakończenie przygody z turniejem. Tym razem Trela i spółka będą musieli poradzić sobie z Nordavind, które dzień wcześniej okazało się słabsze od Teamu Heretic i podobnie jak SMASH walczy o swój dalszy byt. I wcale nie musi być faworytem tej walki, bo w minionych tygodniach podopieczni norweskiej formacji osiągali dość nierówne wyniki, przez co koło nosa przeszedł im awans na ESEA Global Challenge.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

W grze o play-offy europejskiej dywizji EPL-a już tylko czwórka, OG i FaZe tracą szanse na awans

W fazie pucharowej europejskiej dywizji 11. sezonu ESL Pro League są jedynie trzy miejsca. Przed ostatnią kolejką spotkań drugiego etapu rozgrywek gro...