Evil Geniuses szybko uporało się z wakatem na stanowisku trenera drużyny CS:GO. Za wyniki siódmej siły świata odpowiedzialny będzie Wilton "zews" Prado, co nie jest szczególnym zaskoczeniem w obliczu przewijających się wcześniej plotek.

Brazylijczyk do niedawna był kojarzony z MIBR, w którym spędził ponad 15 miesięcy. Nie możemy jednak powiedzieć, że był to owocny okres dla 32-latka, bo południowoamerykańska piątka pod jego wodzą nie nawiązała do sukcesów z przeszłości, a zrobiła nawet kilka kroków w tył. Mało satysfakcjonujące wyniki oraz rozdźwięk poglądów przyczyniły się do tego, że obie strony zakończyły współpracę. Doświadczony szkoleniowiec nie mógł jednak wymarzyć sobie lepszego obrotu spraw, bo już kilka dni później Evil Geniuses pożegnało Cheta "ImAPeta" Singha. Nawet jeśli pobyt zewsa w MIBR nie był pasmem sukcesów, to renoma, jaką Prado wyrobił sobie w przeszłości, sprawiła, że wciąż był atrakcyjną okazją na rynku transferowym, co wykorzystali przedstawiciele EG.

CZYTAJ TEŻ:
Wisła All in! Games prezentuje nowy skład CS:GO, a w nim między innymi… jedqr

Pierwsze owoce pracy zewsa będziemy mogli podziwiać już dzisiaj – o godzinie 22:00 jego podopieczni staną w szranki z FURIĄ Esports w meczu o awans do finału amerykańskiej dywizji ESL Pro League. W dalszej perspektywie ekipę czeka pierwszy turniej kwalifikacyjny do listopadowego Majora w Rio de Janeiro, który z pewnością ma najwyższy priorytet na liście tegorocznych celów.

Skład Evil Geniuses prezentuje się następująco:

  • Vincent „Brehze” Cayonte
  • Tsvetelin „CeRq” Dimitrov
  • Ethan „Ethan” Arnold
  • Tarik “tarik” Celik
  • Peter „stanislaw” Jarguz
  • Wilton „zews” Prado – trener