Każda drużyna uczestnicząca w play-offach pierwszego sezonu Flashpointa zdążyła już rozegrać przynajmniej jedno spotkanie w tej części rozgrywek. Starcia te pozwoliły rozdzielić stawkę na ekipy, które nadal utrzymują się w drabince wygranych oraz na drużyny, które muszą przedzierać się przez dolny bracket. I to właśnie na nim skupimy dziś swoją uwagę.

Nim jednak przejdziemy do omówienia tego, co przed nami, warto przypomnieć sobie jeszcze wydarzenia minionego wieczoru. A te miały niemały wpływ na skład dzisiejszych batalii, wszakże w akcji mogliśmy oglądać chociażby graczy Chaos Esports Club oraz Orgless. Obie wspomniane formacje przegrały swoje mecze w ćwierćfinale drabinki wygranych, przez co wyczerpały margines błędu i w Wielką Sobotę zagrają przeciwko sobie w meczu eliminacyjnym. Odpadnięciem z turnieju nie muszą na razie martwić się przedstawiciele HAVU Gaming oraz MIBR, bo to właśnie te dwie ekipy w piątek okazały się pogromcami dwóch wcześniej napomnianych zespołów. I nie ma w tym ani krzty przypadku – Finowie wygrali swoje czwarte spotkanie z rzędu w lidze, natomiast brazylijsko-argentyńska piątka już od siedmiu gier nie znalazła silniejszych od siebie we Flashpoincie.

HAVU i MIBR czeka teraz dzień odpoczynku, natomiast po jednodniowej przerwie do gry powracają FunPlus Phoenix oraz Gen.G Esports, które to drużyny utworzyły drugą parę uczestników pierwszej rundy dolnej drabinki. Na faworyta w tej konfrontacji wyrastają Timothy "automatic" Ta i kompani, bo przecież ci nie zaprezentowali się wcale tak najgorzej w przegranym meczu z Cloud9, nie potrafiąc przechylić szali na swoją korzyść w kluczowych momentach. Co innego gracze FPX, bo ci podjęli walkę z MAD Lions tylko na jednej mapie, na kolejnej zaś odbierając srogą lekcję od Duńczyków. O przebiegu obu dzisiejszych batalii może zadecydować jednak umiejętność radzenia sobie z presją, a takową na pewno generują myśli o możliwej eliminacji z play-offów.

Oto komplet piątkowych wyników:

10 kwietnia

Ćwierćfinał drabinki wygranych

19:00 HAVU Gaming 2:0 Chaos Esports Club
Overpass 16:3
Train 16:8
22:00 MIBR 2:1 Orgless
Inferno 16:8
Overpass 17:19
Dust2 16:6

Tak prezentuje się terminarz sobotnich gier:

11 kwietnia

1. runda drabinki przegranych

19:00 FunPlus Phoenix vs Gen.G Esports BO3
22:00 Chaos Esports Club vs Orgless BO3

Oba mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Flashpoint na Twitchu. Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 1 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.