Podczas gdy na dalekim wschodzie wciąż trwają etapy ligowe rozgrywek League of Legends, w Europie i Ameryce Północnej od rozstrzygnięcia play-offów dzielą nas tylko dni. Wczoraj miejsce na podium League of Legends European Championship zapewniło sobie G2 Esports, a dziś w nocy zakończyła się kolejna runda fazy pucharowej League of Legends Championship Series. Tam również spośród sześciu uczestników play-offów trójka pożegnała się już z marzeniami o mistrzostwie, a pozostałe trio w nadchodzący weekend stanie do ostatecznego boju.

Jako pierwsze z walki o mistrzostwo odpadły 100 Thieves oraz Golden Guardians, które w drabince przegranych musiały uznać wyższość odpowiednio TSM-u oraz FlyQuest. To właśnie te dwie drużyny stanęły wczoraj do bezpośredniej walki o co najmniej brązowy medal wiosennego splitu, a po emocjonującej serii sztuka ta udała się ekipie Jasona "WildTurtle'a" Trana. W najbliższym meczu FQ stanie w szranki z Evil Geniuses, które dzień wcześniej musiało uznać wyższość Cloud9 w finale drabinki wygranych. Dzięki tej wygranej Jesper "Zven" Svenningsen i spółka są już o krok od mistrzostwa – w ostatnim meczu wiosennego splitu podejmą oni zwycięzcę batalii EG z FlyQuest. Dla podopiecznych Ananda "Curry'ego" Agarwala spotkanie to będzie stanowiło okazję do rewanżu za porażkę w pierwszej rundzie górnej części drabinki play-offów.

Wyniki drugiej rundy play-offów LCS 2020 Spring Split:

11 kwietnia

Finał drabinki wygranych

22:00 Cloud9 3:1 Evil Geniuses BO5
12 kwietnia

Półfinał drabinki przegranych

22:00 TSM tsm logo 2:3 FlyQuest BO5
CZYTAJ TEŻ:
Jankos o krok od finału LEC! G2 pokonuje Origen w play-offach

Kolejne, ostatnie już mecze LCS 2020 Spring Split czekają nas w najbliższy weekend. Najpierw FlyQuest zmierzy się z Evil Geniuses w sobotę 18 kwietnia, a dzień później zwycięzca tego spotkania podejmie hegemona wiosennej rundy, czyli Cloud9. Oba te mecze zaplanowane są na godzinę 20:00, a transmisja z nich będzie dostępna z angielskim komentarzem na oficjalnej stronie LoL Esports.

Harmonogram ostatniego tygodnia play-offów LCS 2020 Spring Split:

Sobota, 18 kwietnia

Finał drabinki przegranych

22:00 FlyQuest vs Evil Geniuses BO5
Niedziela, 12 kwietnia

Wielki finał

22:00 Cloud9 vs TBD BO5

Pełny harmonogram i wyniki wszystkich meczów wiosennego splitu LCS 2020 Spring znajdziecie pod tym adresem, natomiast klasyfikację na koniec fazy zasadniczej – w tym miejscu.