fot. PUBG Corp

Continental Series w miejsce Global Series, czyli zmiany w profesjonalnej scenie PUBG*

W poprzedni weekend miał być nowym początkiem dla profesjonalnej sceny PlayerUnknown’s Battlegrounds, ponieważ właśnie wtedy miały się odbyć finały PUBG Global Series: Berlin 2020. W pierwszej odsłonie serii, która celem było zastąpienie regionalnych lig organizowanych na przestrzeni 2019 roku trzema globalnymi turniejami, do wygrania miało być nie tylko 500 tysięcy dolarów, ale i punkty rankingowe kwalifikujące do tegorocznych PUBG Global Championship. Niestety, ze względu na wciąż rozwijającą się pandemie koronawirusa, deweloperzy popularnego battle royale’a został zmuszony do podjęcia trudnej decyzji co do cyklu Global Series.

W trosce o zdrowie zawodników, kibiców i personelu PUBG Corporation zdecydowało się na odwołanie tegorocznego sezonu PUBG Global Series, włącznie z rywalizacją, która miała odbyć się w stolicy Niemiec. Jego miejsce w tegorocznym kalendarzu sceny esportowej zajmie PUBG Continental Series (PCS), który będzie się składał z czterech regionalnych dywizji – Azji (Korea Południowa, Chiny, Japonia, Tajwan), Azji i Pacyfiku (Azja Południowo-Wschodnia i Oceania), Europy i Ameryki Północnej. Pierwszymi zmaganiami w cyklu będzie majowy PCS Charity Showdown, w którego puli nagród znajdzie się po 200 tysięcy dolarów dla każdej z dywizji, z czego 50% zostanie przekazane na wybrany przez zwycięzców cel charytatywny. Ta kwota będzie także bazową pulą nagród dla turniejów regionalnych PCS, które odbędą się odpowiednio w czerwcu i sierpniu. Deweloperzy gry zapowiedzieli jednak, że tym zmaganiom będzie towarzyszył Pick’Em Challenge, którego przychody zasilą uczestniczące zespoły.

CZYTAJ TEŻ:
4 turnieje, ponad 3 miliony dolarów w puli – znamy szczegóły PUBG Global Series

Wraz z nowym cyklem rywalizacji, PUBG Corporation zapowiedziało także wsparcie finansowe dla zespołów, które miały wziąć udział w odwołanym PGS: Berlin. Pięć najlepszych zespołów w obecnie trwającej chińskiej lidze, tj. PUBG Champions League, oraz każdy z dwudziestu jeden wcześniej zakwalifikowanych zespołów otrzyma rekompensatę w wysokości 20 tysięcy dolarów i bezpośrednie zaproszenie do PCS Charity Showdown. Dodatkowe 120 tysięcy dolarów zostanie rozdzielone pomiędzy szesnaście zespołów, które miały wziąć udział w finale kwalifikacji do PGS: Berlin dla Ameryk i Oceanii.

AKTUALIZACJA: PUBG Corporation ogłosiło w osobnej informacji, że w przeciągu następnych kilku miesięcy turnieje regionalne odbędą się także w Ameryce Południowej, ale nie będą one częścią rywalizacji z cyklu PUBG Continental Series. Deweloperzy gry zapowiedzieli także powiększenie rekompensaty dla zespołów zakwalifikowanych do finału kwalifikacji do PGS: Berlin dla Ameryk i Oceanii z 120 do 180 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Aktualizacja CS:GO – spore zmiany na Vertigo, areny 1vs1 w trybie Skrzydłowy

Dzisiejszy poranek przywitał nas trzecią w tym miesiącu aktualizacją Counter-Strike: Global Offensive. Tym razem jednak Valve postawiło na o wiele wię...