Virtus.pro
fot. DreamHack/Alex Maxwell

Rozlosowano grupy ESL One Road to Rio, MICHU poznał rywali

Obecna sytuacja zdrowotna na świecie wymusiła nowe rozwiązania jeśli chodzi o proces eliminacyjny do Majora. Zamiast zwyczajowych Minorów rozegrane zostaną bowiem turnieje kwalifikacyjne, a pierwszym z nich będzie ESL One Road to Rio, które rozpocznie się w połowie przyszłego tygodnia. Niemniej grupy, w których przyjdzie rywalizować poszczególnym uczestnikom, poznaliśmy już dziś.

Europa

Na Starym Kontynencie wiele oczu zwróconych będzie oczywiście w kierunku grupy A, w której znalazło się Astralis. Obrońcy tytułu o bilet na zawody w Brazylii powalczą m.in. z triumfatorami europejskiej dywizji ESL Pro League, Fnatic, ale nie tylko. W ich zbiorze umieszczono bowiem również m.in. Complexity Gaming, Dignitas czy też Ninjas in Pyjamas. Teoretycznie słabiej obsadzona jest grupa, którą oznaczono literą B. Światową czołówkę reprezentować tam będą G2 Esports, FaZe Clan, mousesports, pozostałe ekipy natomiast będą starały się dorównać wyżej wspomnianej trójce, która w normalnych okolicznościach miałaby już pewne miejsce na nadchodzącym Majorze.

Podział na grupy prezentuje się następująco:

Grupa A

Grupa B

Astralis Complexity Gaming c0ntact Gaming Copenhagen Flames
Dignitas ENCE FaZe Clan G2 Esports
Fnatic Team Heretics GODSENT mousesports
Ninjas in Pyjamas Team Vitality Movistar Riders North

Ameryka Północna

Co ciekawe, to właśnie za oceanem, a nie w Europie rywalizować będzie jedyny na tym turnieju Polak. Michał „MICHU” Müller, bo o nim tu mowa, wraz ze swoimi kolegami z Teamu Envy trafił do grupy B. Poza nimi znaleźli się tam też chociażby gracze ubiegłorocznego lidera rankingu HLTV, Teamu Liquid, oraz finaliści Flashpointa z MIBR-u. Z kolei w zbiorze A przyjdzie nam oglądać nie tylko triumfatorów DreamHack Open Anaheim 2020 z Gen.G Esports, ale także i Cloud9, 100 Thieves i Evil Geniuses. Ten ostatni zespół kilka dni temu zaangażował nowego trenera, Wiltona „zewsa” Prado, który już teraz będzie miał okazję zaprezentować efekty swojej pracy.

Podział na grupy prezentuje się następująco:

Grupa A

Grupa B

100 Thieves Cloud9 Bad News Bears Team Envy
Evil Geniuses Gen.G Esports FURIA Esports Team Liquid
Orgless Triumph MIBR Yeah Gaming

CIS

Natus Vincere i cała reszta – tak w skrócie można opisać grupy w regionie Europy Wschodniej. Prawda jest bowiem taka, że mistrzowie Intel Extreme Masters Katowice 2020 wydają się być jedynym godnym rozważenia kandydatem do zwycięstwa. Poza nimi walczyć będą co prawda m.in. forZe, Team Spirit czy też Virtus.pro, ale wszystkie te formacje są obecnie o wiele niżej notowane niż Oleksandr „s1mple” Kostyliev i spółka. W przypadku Virtusów może to być zresztą jedna z ostatnich okazji, by udowodnić, że w dotychczasowym składzie zespół może jeszcze cokolwiek osiągnąć. W przypadku kolejnej wpadki zmiany kadrowe mogą być już nieuniknione.

Podział na grupy prezentuje się następująco:

Grupa A

Grupa B

forZe Gambit Youngsters Espada Hard Legion Esports
Nemiga Gaming Team Spirit Natus Vincere pro100
Team Unique Winstrike Team Syman Gaming Virtus.pro

Azja

Nie ulega wątpliwości, że przeciętny kibic z Europy w regionie azjatyckim kojarzyć będzie tylko dwie drużyny, tj. ViCi Gaming i TYLOO. Obie one grywały już na Majorach, regularnie występują na międzynarodowych turniejach. A reszta stawki… Cóż, nie ma tu wielkich nazw i rozpoznawalnych nazwisk, chociaż gdyby nieco zagłębić się w temat, to można uznać, że podczas fazy grupowej to ViCi czeka trudniejsze zadanie. Wszak ekipa ta mierzyć się będzie z Beyond Esports i Lucid Dream, czyli przedstawicielami szeroko pojętej azjatyckiej czołówki.

Podział na grupy prezentuje się następująco:

Grupa A

Grupa B

Beyond Esports Lucid Dream Camel Riders D13
TIGER ViCi Gaming Mazaalai TYLOO

ESL One Road to Rio w regionie Europy potrwa od 22 kwietnia do 17 maja. W Ameryce Północnej zawody rozpoczną się tego samego dnia, ale potrwają tydzień krócej. Zmagania drużyn ze Wspólnoty Niepodległych Państw wystartują 30 kwietnia, a zakończą się 17 maja, z kolei ekipy z Azji oraz Oceanii rywalizować będą od 6 do 10 maja.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

VAC ban to nie przeszkoda. ENCE rusza po Jamppiego?

Elias "Jamppi" Olkkonen podjął stanowcze działania w sprawie zniesienia blokady uniemożliwiającej mu występy na turniejach sponsorowanych przez Valve....