STS
fot. Riot Games/Michał Konkol

Jankos po raz drugi z rzędu wybrany MVP splitu LEC!

Choć koronacja mistrza wiosennej rundy League of Legends European Championship przed nami, to już teraz Marcin „Jankos” Jankowski może cieszyć się z indywidualnej nagrody. Dżungler G2 Esports ponownie został wybrany najbardziej wartościowym graczem splitu i to właśnie w jego ręce trafiła nagroda MVP.

To drugi raz, kiedy Jankos został uhonorowany tym tytułem i jednocześnie drugi raz z rzędu. Wcześniej Jankowski otrzymał statuetkę MVP za letni split sezonu 2019. Patrząc na statystyki fazy zasadniczej trudno jednak dziwić się takiemu wyborowi – spośród wszystkich dżunglerów Jankos był absolutnym dominatorem, wykręcając najlepsze wyniki KDA, różnicy w złocie do piętnastej minuty oraz uczestnictwa w pierwszej krwi drużyny.

Tuż po ogłoszeniu Jankosa MVP wiosennej rundy Polak zabrał głos i podziękował za wyróżnienie, zaznaczając jednocześnie, że na pochwałę zasługują również jego kompani. – Bardzo się cieszę, że drugi raz z rzędu zostałem wybrany najlepszym graczem splitu. Jestem z siebie niezwykle dumny, ale jednocześnie jestem też zadowolony z gry moich kolegów. Uważam bowiem, że takich wyróżnień nie zdobywa się w pojedynkę – czuję, że to dzięki mojemu zespołowi mogłem błyszczeć i prezentować się tak dobrze – wyznał Jankos.

W G2 lubimy zaszaleć podczas rozgrywki. Bycie stabilnym filarem drużyny w każdej potyczce pozwala mi utrzymywać tak wysoki poziom. Staram się po prostu trzymać naszych przedmeczowych ustaleń albo powtarzam zagrania ze scrimów. Można powiedzieć, że podejmuję bezpieczne decyzje, podczas gdy reszta ekipy nie gra już tak perfekcyjnie. Jednocześnie uważam jednak, że w większości przypadków wszyscy gramy bardzo dobrze, a ja jako dżungler po prostu znajduję się tam gdzie powinienem i dlatego sprawiam wrażenie bardzo mocnego – dodał dżungler G2.

Przed Jankosem jeszcze jedno zadanie – obrona tytułu mistrza Europy. Wraz z resztą zawodników G2 Esports podejmą oni swojego odwiecznego rywala, Fnatic, w wielkim finale LEC 2020 Spring Split, który rozpocznie się już wkrótce. Transmisję z niego możecie obejrzeć za pośrednictwem Polsat Games na Twitchu oraz YouTube, a po więcej informacji dotyczących wiosennej rundy czołowych europejskich rozgrywek LoL-a zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jankos: Mam wrażenie, że w starciu z Fnatic to my jesteśmy "underdogami"

Wczoraj G2 Esports pokonało MAD Lions w półfinale League of Legends European Championship, dzięki czemu zapewniło sobie miejsce w finale wiosennej run...