Znamy już wszystkie sześć drużyn, które wystąpią w wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski 2020 w CS:GO za sprawą bezpośrednich zaproszeń. Dziś do ogłoszonej w poprzednich dniach czwórki dołączyły bowiem także CLEANTmix oraz półfinaliści ostatniego sezonu z Wisły All in! Games Kraków.

Pod koniec ubiegłego roku Biała Gwiazda pojawiła się na lanowych finałach ESL MP w Katowicach, ale pożegnała się z nimi już po jednym meczu, uznając wyższość późniejszych mistrzów z Illuminar Gaming. Od tego czasu w Wiśle doszło do prawdziwej rewolucji kadrowej! W zespole nie ma już Piotra "morelza" Taterki i Kacpra "kapera" Słomy, zaś Grzegorz "jedqr" Jędras zdążył odejść do iHG i potem wrócić. Poza nim ekipa pozyskała też Olka "hadesa" Miskiewicza oraz Dominika "fanatyka" Barkieta, a ponadto w końcu znalazła trenera, którym został członek legendarnej Złotej Piątki, Mariusz "Loord" Cybulski.

W szeregach CLEANTmixu wcale nie było spokojniej. Drużyna ta co prawda zapewniła sobie utrzymanie, niespodziewanie wyprzedzając Izako Boars i Virtus.pro, ale to nie uchroniło jej przed roszadami kadrowymi. Rozstano się z Maciejem "destrojem" Deorockim oraz do AVEZ Esport oddano Kubę "Markosia" Markowskiego, a w ich miejsce ściągnięto Alana „mepsoNa” Ciszewskiego i niechcianego w Actinie PACT Szymona „Crityourface'a” Plutę. Jednocześnie porzucono miksowe podejście do kreowania zespołu i zaangażowano szkoleniowca, Damiana „MdN-a” Kisielewskiego. 23-latek wcześniej odpowiadał za wyniki Izako Boars oraz Codewise Unicorns.

Na ten moment lista uczestników prezentuje się następująco:

Actina PACT AVEZ Esport CLEANTmix
Illuminar Gaming Wisła All in! Games Kraków x-kom AGO

Wolne pozostały jeszcze dwa miejsca, które będzie można zdobyć podczas eliminacji. Same ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020 rozpoczną się 27 kwietnia, zaś łączna pula nagród wyniesie 50 tysięcy złotych.