fot. ESL/Adam Łakomy

AGO i PACT kolejnymi potwierdzonymi uczestnikami ESL Mistrzostw Polski

Wczoraj ESL rozpoczęło ujawnianie drużyn, które na pewno zobaczymy podczas wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski 2020. Dziś poznaliśmy kolejne dwie ekipy, które również otrzymały bezpośrednie zaproszenia – tym razem padło na Actinę PACT oraz wicemistrzów poprzedniego sezonu z x-komu AGO.

Od czasu jesiennych finałów w szeregach Jastrzębi doszło jednak do niespodziewanych przetasowań. Przede wszystkim zespół wzmocnił Oskar „oskarish” Stenborowski, który podczas wspomnianej imprezy pokonał AGO w finale, zgarniając wówczas mistrzowski puchar. Ponadto prawdziwą szansę na pokazanie swoich rzekomo ogromnych umiejętności otrzymał nastoletni Maciej „F1KU” Miklas, który wcześniej pojawiał się na serwerze tylko okazyjnie. Owa dwójka wskoczyła do drużyny w miejsce Eryka „lemana” Kocęby i Patryka „Sidneya” Koraba, czyli dwóch graczy wyłonionych podczas ubiegłorocznych obserwacji.

CZYTAJ TEŻ:
Dziś poznamy kolejnych dwóch uczestników zamkniętych eliminacji do ESL MP

Także i PACT nie był wolny od zmian, chociaż tam doszło tylko do jednej roszady. W ekipie nie ma już Szymona „Crityourface’a” Pluty, który nie pomógł zespołowi w awansie na jesienny turniej finałowy i ostatecznie został oddany do CLEANTmixu. Snajperkę z jego rąk przejął o wiele bardziej doświadczony Jacek „MINISE” Jeziak. 26-latek ma na swoim koncie występy na Majorze oraz wielu innych międzynarodowych imprezach, a w trakcie minionych niespełna dwóch lat grał w jednym składzie z legendarnym Wiktorem „TaZem” Wojtasem. Na razie efekty tego transferu mogliśmy oglądać głównie w ESEA Mountain Dew League, gdzie PACT był drugą za AGO najwyżej notowaną formacją z Polski.

Na ten moment lista uczestników prezentuje się następująco:

Actina PACT AVEZ Esport Illuminar Gaming x-kom AGO

Wolne pozostały jeszcze dwa cztery miejsca – dwa zostaną przekazane w formie zaproszeń, a pozostałe dwa będzie można zdobyć podczas eliminacji. Same ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020 rozpoczną się 27 kwietnia, zaś łączna pula nagród wyniesie 50 tysięcy złotych.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Transfer mimo VAC bana – Jamppi nowym zawodnikiem ENCE

Pojawiające się od jakiegoś czasu plotki wreszcie znalazły swoje potwierdzenie – Elias "Jamppi" Olkkonen oficjalnie został nowym graczem ENCE. Tym sam...