STS
fot. Riot Games/Tina Jo

Doublelift o krok od powrotu do TSM-u?

Przywykliśmy do tego, iż na esportowej scenie League of Legends zdecydowana większość najgłośniejszych transferów ma miejsce późną jesienią, a zatem po zakończeniu całego sezonu. Zwykło się jednak mówić, iż wyjątek potwierdza regułę i wszystko wskazuje, że tak właśnie stanie się tym razem. Jak donosi bowiem Jacob Wolf z ESPN Esports, Yiliang „Doublelift” Peng wkrótce powróci w szeregi TSM-u.

To nie pierwsze w ostatnim czasie informacje, które dotarły do nas z otoczenia 26-latka. Już w ubiegły piątek inny z północnoamerykańskich dziennikarzy, Travis Gafford, przyznał, iż według jego źródeł Doublelift został wystawiony na listę transferową przez Liquid. Doświadczony botlaner rzekomo nie był w stanie nawiązać porozumienia ze sztabem szkoleniowym TL, choć problemy zespołu miały sięgać jednak jeszcze głębiej, co było zresztą widoczne podczas wiosennego splitu League of Legends Championship Series.

Obrońcy tytułu zawiedli przecież na całej linii, na koniec fazy zasadniczej plasując się na odległej dziewiątej lokacie. Oczywiście międzynarodowa formacja w trakcie rozgrywek targana była wieloma problemami, w tym tymi natury wizowej oraz zdrowotnej (te ostatnie dotknęły właśnie Penga), jednak nawet wspomniane okoliczności nie mogą w pełni usprawiedliwiać słabego występu wicemistrzów ubiegłorocznego Mid-Season Invitational.

CZYTAJ TEŻ:
Doublelift odejdzie z Liquid jeszcze przed startem letniego splitu?

Wygląda na to, że Doublelift szansę na rehabilitację otrzyma już w innej ekipie. TSM, bo o nim mowa, to nazwa dobrze znana utytułowanemu strzelcowi – pod banderą organizacji Andy’ego „Reginalda” Dinha Peng w latach 2016 i 2017 dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium LCS. Transfer 26-latka oznaczałby, iż miejsce w składzie czwartej ekipy zakończonego w ten weekend splitu straci Kasper „Kobbe” Kobberup, który na ostatnich mistrzostwach świata razem ze Splyce niespodziewanie dotarł aż do ćwierćfinału, a niedługo później zdecydował się na przenosiny do USA.

A co dalej z pozycją marksmana w Liquid? Według Jacoba Wolfa zespół w najbliższych dniach ma rozważyć wszystkie możliwe opcje – na ten moment najbardziej prawdopodobny jest angaż na stałe Edwarda „Tacticala” Ra, gracza akademii TL, który zastępował już w tym roku Doublelifta na głównej scenie. W każdym razie czasu na namysły nie ma zbyt wiele – ze względu na pandemię koronawirusa letni split LCS ruszy przecież za mniej niż miesiąc.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO i PACT kolejnymi potwierdzonymi uczestnikami ESL Mistrzostw Polski

Wczoraj ESL rozpoczęło ujawnianie drużyn, które na pewno zobaczymy podczas wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski 2020. Dziś poznaliśmy kolejne dwie e...