Wtorek okazał się szczęśliwy dla Together Esports oraz TurboPrzygłópów. To bowiem te dwie formacje dołączyły do grona ekip, które zobaczymy podczas zamkniętych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020. Co prawda nadal wolne pozostają jeszcze dwa sloty, ale stan ten nie potrwa już zbyt długo.

Za zawodnikami Together dość łatwa przeprawa, podczas której musieli oni poradzić sobie m.in. z Trident.GG oraz m1xlandem. Tak naprawdę podopieczni Patryka „ptk” Tryby na pierwsze problemy natrafili dopiero w decydującym spotkaniu, gdy to przyszło im zmierzyć się z Zawszią Bydgoszcz eSports. Gracze testowani przez bydgoski klub do ostatnich chwil walczyli o triumf na pierwszej mapie, by na mapie trzeciej bardzo długo kontrolować wydarzenia na serwerze. Niemniej finalnie nie miało to znaczenia, bo górą wynikiem 2:1 byli Mateusz „M4ttii” Grabowski i jego koledzy.

Z kolei wspomniany miks TurboPrzygłupy, którego członkami są m.in. znani z projektu ARRMY Kacper "Kizzzi" Kożuszkiewicz i Gracjan ”Grycek” Predko, miał nieco więcej kłopotów, bo przy okazji 1/16 finału o mały włos nie spadł do dolnej drabinki. Wtedy ekipa ta pokonała Hometown dopiero w stosunku 16:14, wcześniej fundując sobie sporą nerwówkę. Podczas ostatniego swojego pojedynku TP niespodziewanie 2:1 pokonało natomiast zespół Dziadzie, w którym występowali związani w przeszłości z Izako Boars Karol "tecek" Kapczyński i Mateusz "matty" Kołodziejczyk.

Na ten moment lista uczestników zamkniętych eliminacji prezentuje się następująco:

BARTOSZE Dr Pepper Team Izako Boars Last Rites Gaming
Łomża 0,0% Cyberwolves Marcepany NC-17 Pompa Team
Together Esports TurboPrzygłupy

Wolne pozostały już tylko dwa miejsca, które dziś wieczorem zostaną przekazane najlepszym zespołom z dolnej drabinki. W grze o awans liczy się w sumie dziesięć ekip, w tym nie tylko wspomniane wyżej Zawisza i Dziadzie, ale także i buzibuzidaj Igora „ewrzyna” Olszewskiego oraz PALOMA Michała "michiego" Majkowskiego.

Środowy harmonogram prezentuje się następująco:

22 kwietnia
18:00 RO 8 #2 (drabinka przegranych) BO1
19:00 RO 4 #1 (drabinka przegranych) BO1
20:00 RO 4 #2 (drabinka przegranych) BO3

Wybrane spotkania wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można za pośrednictwem ESL.TV Polska. Przypomnijmy, że nadchodzący sezon ESL MP rozegrany zostanie w całości online, zaś jego pula nagród wyniesie 50 tysięcy złotych.