STS
fot. Epic Games

Epic Games zapowiada Fortnite Champion Series Invitational. Dwa miliony dolarów w puli

Epic Games nie zwalnia tempa, jeśli chodzi o organizację turniejów dla profesjonalnej sceny Fortnite’a. Zaledwie tydzień po zakończeniu finałów drugiego sezonu drugiego rozdziału Fortnite Champion Series, deweloperzy popularnego battle royale’a zapowiedzieli kolejny turniej z cyklu FNCS.

Fortnite Champion Series: Invitational, bo o tych zmaganiach mowa, odbędzie się online pomiędzy 9 i 24 maja i zostanie rozegrany w trybie solo. Do rywalizacji w każdym z regionów zostanie zaproszonych po stu najlepszych graczy z każdego z trzech poprzednich sezonów FNCS, tj. Sezonu X, Sezonu 1 w Rozdziale 2 i Sezonu 2 w Rozdziale 2. W przypadku ostatniego będą to zarówno gracze pecetowi, jak i konsolowi. Dołączy do nich maksymalnie sto osób wyselekcjonowanych bezpośrednio przez Epic Games. Listę sześciuset graczy uzupełnią czołowi zawodnicy z otwartych eliminacji, które przewidziane są na 2 i 3 maja.

CZYTAJ TEŻ:
Polacy w czołówce finałów Fortnite Champion Series. Wygrali prawie pół miliona złotych

Walka w FCS Invitational odbędzie się na przestrzeni trzech tygodni. Trzystu najwyżej notowanych uczestników po pierwszym tygodniu przejdzie do kolejnej rundy rywalizacji. Najlepszych osiemdziesięciu zawodników drugiego tygodnia zapewni sobie miejsce w wielkim finale, podczas gdy wszyscy pozostali gracze otrzymają drugą szansę na awans do decydującego etapu w Rundzie Powrotów. Z pojedynczej sesji, która odbędzie się 22 maja, do finału awansuje tylko najlepsza dwudziestka.

Dokładny terminarz Fortnite Champion Series: Invitational wygląda następująco:

  • 2-3 maja: Otwarte Eliminacje
  • 9-10 maja: Rozgrywki tygodnia pierwszego
  • 16-17 maja: Rozgrywki tygodnia drugiego
  • 22 maja: Runda Powrotów
  • 23-24 maja: Wielki Finał

Łączna pula nagród Fortnite Champion Series: Invitational wyniesie dwa miliony dolarów, z czego zwycięzca europejskiej części zgarnie 120 tysięcy. Co ważne, nagrodę pieniężną otrzymają także najlepsi gracze w pierwszym i drugim tygodniu rywalizacji. Więcej szczegółów na temat turnieju można znaleźć w oficjalnym regulaminie pod tym linkiem.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Tryb rankingowy nadchodzi do VALORANTA – poznaj szczegóły

Od początku zamkniętej bety VALORANTA jedynym dostępnym trybem były gry nierankingowe, jednak już niedługo ma się to zmienić – a konkretniej mówiąc, z...