STS
fot. ESL

Znamy wszystkich uczestników ESL Mistrzostw Polski, Łomża 0,0% Cyberwolves z awansem

Łomża 0,0% Cyberwolves to ostatni zespół, który zapewnił sobie miejsce w pierwszej tegorocznej edycji ESL Mistrzostw Polski. Ekipa ta historyczny dla siebie awans wywalczyła pokonując BARTOSZY w finale dolnej drabinki zamkniętych eliminacji. BARTOSZE 1:2 Łomża 0,0% Cyberwolves Inferno 16:12 Train 14:16 Mirage 13:16 Wcześniej BARTOSZE zmarnowały już jedną szansę na awans, przegrywając w decydującym meczu drabinki wygranych z […]

Łomża 0,0% Cyberwolves to ostatni zespół, który zapewnił sobie miejsce w pierwszej tegorocznej edycji ESL Mistrzostw Polski. Ekipa ta historyczny dla siebie awans wywalczyła pokonując BARTOSZY w finale dolnej drabinki zamkniętych eliminacji.

BARTOSZE 1:2 Łomża 0,0% Cyberwolves
Inferno 16:12 Train 14:16 Mirage 13:16

Wcześniej BARTOSZE zmarnowały już jedną szansę na awans, przegrywając w decydującym meczu drabinki wygranych z Izako Boars. Nic więc dziwnego, że Kacper „RicziMaszynka” Benc i spółka nie mieli zamiaru drugi raz pozwolić sobie na tego typu błąd. Zamiast tego od pierwszych minut ostro rzucili się do ataku, co przyniosło zresztą wymierne skutki, bo w pewnym momencie prowadzili już 7:2. Ich pięciopunktowa przewaga utrzymała się aż do przerwy, na którą schodzili przy wyniku 10:5. Bardzo szybko jednak sytuacja stała się groźna, gdyż Cyberwolves po przejściu na stronę terrorystów zręcznie wzięło się za odrabianie strat i już w 22. rundzie doprowadziło do remisu. Niemniej w przypadku popularnych Wilków był to tylko łabędzi śpiew, bo BARTOSZE po chwili powrócili na zwycięską ścieżkę i błyskawicznie zamknęli cały pojedynek swoim zwycięstwem w stosunku 16:12.

CZYTAJ TEŻ:
ESL MP z transmisją w TV! Rusza akcja #kibicujzdomu

Rozpędzony zespół bez organizacji także na Trainie bardzo długo dyktował warunki. Co prawda tym razem miał łatwiej, bo zaczynał w obronie, ale nie zmienia to faktu, że to właśnie ta piątka wyglądała lepiej. W tych okolicznościach RicziMaszynka i jego koledzy mogą traktować przewagę 10:5 jako lekkie rozczarowanie, bo przy odrobinie szczęścia mogli prowadzić wyżej. Wyżej było dopiero potem, gdy BARTOSZE w zatrważająco szybkim tempie dopisali do swojego dorobku czternaste oczko, będąc już o krok od upragnionego awansu. Ale wtedy Cyberwolves przebudziło się, niezrażone faktem, że przegrywa 9:14. Co więcej, drużyna Olafa „olfiiego” Tyszkiewicza zaczęła sukcesywnie zmniejszać swoją stratę i nie tylko niespodziewanie doprowadziła do remisu, ale równie niespodziewanie rzutem na taśmę wygrała 16:14.

Ta przegrana wyraźnie zaskoczyła BARTOSZY, którzy na decydującym Mirage’u długo nie potrafili dojść do siebie. Dopiero po czasie powrócili na właściwe tory, ale wcześniej pozwolili oponentom znacznie odskoczyć, przez co o prowadzeniu po pierwszej połowie nie było mowy. Ale to nie musiał być jeszcze koniec, bo rezultat 6:9 wywalczony w ataku dawał nadzieje na przyszłość. I dawał je słusznie, bo ekipa bez organizacji stosunkowo szybko wyrównała stan meczu, by następnie rozpocząć pogoń za zwycięstwem. Ale jeszcze raz nie dała rady obronić się przed zakusami drużyny sponsorowanej przez Łomżę, bo ta utrzymywała ciągły kontakt, nie pozwalając przeciwnikom odskoczyć na więcej niż jedno czy dwa oczka. Ba, w decydującym momencie to właśnie Wilki przejęły palmę pierwszeństwa i tak jak wcześniej na Trainie niemal w ostatniej chwili wyszarpały triumf, a co za tym idzie także awans z rąk rywali.

Pełna lista uczestników ESL MP prezentuje się następująco:

Actina PACT AVEZ Esport CLEANTmix Illuminar Gaming
Izako Boars Łomża 0,0% Cyberwolves Wisła All in! Games Kraków x-kom AGO

ESL Mistrzostwa Polski Wiosna 2020 rozpoczną się 27 kwietnia i zostaną rozegrane w całości online. Ich łączna pula nagród wyniesie 50 tysięcy złotych.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Sytuacja już nie tak kolorowa – z Polaków tylko Erdote triumfuje w trzecim dniu EU Masters

Podczas pierwszego dnia głównego turnieju European Masters Polacy biorący udział w zawodach zaserwowali nam bardzo udany wieczór, bo żaden z nich nie...