STS
fot. fb/g5taz

Kolejny turniej VALORANTA na horyzoncie. W stawce m.in. zespół TaZa i NEO

Mimo że VALORANT wciąż jest w fazie testów beta, to stale pojawiają się kolejne zawody w niezwykle popularnego FPS-a od Riot Games. Z inicjatywą własnego turnieju wystartowało również G2 Esports, czyli jedna z czołowych organizacji esportowych w Europie. W VALORANT European Brawl powstałym przy współpracy G2 ze Streamheroes weźmie udział osiem drużyn reprezentujących różne strony Starego Kontynentu. Nie zabraknie również polskiego akcentu, i to nie tylko w postaci jednego gracza, lecz całej piątki naszych rodaków.

Jedną z ośmiu formacji, która powalczy o dziesięć tysięcy euro, będzie Team POLAND prowadzony przez streamera G2 Esports, Jakuba „Lothara” Szygulskiego. U jego boku Polskę reprezentować będą również Filip „NEO” Kubski, Wiktor „TaZ” Wojtas, Piotr „izak” Skowyrski oraz Mateusz „PAGO” Pągowski. Nie tak dawno temu taki sam skład mogliśmy oglądać w ramach Twitch Rivals: VALORANT Showdown, gdzie Lothar i spółka zajęli drugie miejsce, więc na pewno skład ten ma potencjał do wygrania całego turnieju.

CZYTAJ TEŻ:
Tryb rankingowy nadchodzi do VALORANTA – poznaj szczegóły

A kto stanie do walki oprócz Polaków? Między innymi składy profesjonalnych graczy CS:GO, którzy w przeszłości reprezentowali barwy G2 – ekipę z Beneluksu poprowadzi Adil „ScreaM” Benrlitom, natomiast kapitanem składu z Francji będzie Edouard „SmithZz” Dubourdeaux. Oczywiście ponieważ G2 Esports to hiszpańska organizacja, nie mogło również zabraknąć reprezentacji Półwyspu Iberyjskiego. Jego przewodzącym będzie założyciel i właściciel G2 – Carlos „ocelote” Rodríguez Santiago. Oprócz tego w akcji zobaczymy też zespoły z krajów nordyckich, Wielkiej Brytani, połączonych sił Bałkanów i Włoch, a także regionu DACH, czyli Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Tak prezentuje się pełna lista uczestników VALORANT European Brawl:

Team DACH Team NORDICS Team POLAND Team IBERIA
TrilluXe Orb Lothar Carlos (ocelote)
Miss Rage draken PAGO fox
Dhalucard pyth izak Mixwell
zonixx dennis TaZ Ibai
nookyyy Noizeeh NEO uLISES
Team UK Team BALKANS/ITALY Team FRANCE Team BENELUX
Cyanide POW3R SmithZz ScreaM
ONSCREEN Tohaj Gotaga Ex6TenZ
Boaster Nikolarn pmleek iDex
phantasy Lomba Skyyart Bazy
AlexJJ Berkriptepe Jbzz DavidP

Zawody rozpoczną się już w poniedziałek o 11:00 czasu polskiego. Pierwszym rywalem Polaków będą reprezentanci Francji, a zwycięzca tego spotkania podejmie triumfatora meczu Teamu DACH z Teamem NORDICS. Zmagania będziecie mogli oglądać nie tylko na oficjalnym kanale G2 na Twitchu, ale też na kanałach poszczególnych kapitanów, czyli w przypadku reprezentacji Polski – pod tym adresem.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zawodnik Wolverhampton wygrywa ePremier League Invitational

Wstrzymanie wszystkich czołowych rozgrywek piłkarskich na świecie doprowadziło do tego, że zawodnicy coraz częściej uciekają się do rywalizacji na wir...