Od kilku dni jednym z głośniejszych tematów poruszanych wśród esportowej społeczności League of Legends jest potencjalny powrót Yillianga "Doublelifta" Penga do TSM-u. A w zasadzie "potencjalny" do niedawna, bo choć do tej pory o transferze z Teamu Liquid mówiło się tylko w sferze plotek, to dziś obie strony zabrały już głos w sprawie rzekomych przenosin. Dotychczasowe doniesienia okazały się być jak najbardziej prawdziwe – w kolejnych miesiącach Doublelift ponownie będzie reprezentował barwy TSM-u, żegnając się jednocześnie z Liquid po czterech bogatych w sukcesy splitach... i jednym, o którym fani najchętniej by zapomnieli.

Tym samym Peng będzie raz jeszcze walczył u boku Sørena "Bjergsena" Bjerga oraz Vincenta "Biofrosta" Wanga. Tercet ten występował pod banderą TSM-u w latach 2016-2017, ale przed startem sezonu 2018 gracze z dolnej alejki poszli własnymi ścieżkami – Doublelift dołączył do Teamu Liquid, gdzie spędził dwa i pół roku, zaś Biofrost zasilił na dwa kolejne lata szeregi Counter Logic Gaming, nim wrócił na stare śmieci przed startem sezonu 2020. Teraz ponownie złączą swe siły i – zdaniem starego-nowego botlanera – mają dużą szansę na podbój północnoamerykańskiej sceny.

Jestem niewyobrażalnie podekscytowany mogąc jeszcze raz grać dla TSM-u. Søren i Vincent są moimi dobrymi przyjaciółmi i oczekuję, że z tym składem zdominujemy LCS. Zamierzam pomóc TSM-owi odzyskać status czołowej drużyny, dostać się na Worlds po raz pierwszy od trzech lat i odnieść sukces na scenie międzynarodowej, o który otarliśmy się kilka lat temu.

Yilliang "Doublelift" Peng

CZYTAJ TEŻ:
Bezum: Jeśli polska scena mnie skreśli, odejdę z podniesioną głową

Pozostaje pytanie – co dalej z dotychczasowym strzelcem formacji, Kasperem "Kobbem" Kobberupem. Jak możemy wyczytać w oficjalnym oświadczeniu, TSM obecnie szuka nowej drużyny dla Duńczyka i odbywa rozmowy z przedstawicielami różnych organizacji. Jeśli już uda się znaleźć dla 23-latka nowy dom, TSM poinformuje o tym za pośrednictwem swoich kanałów.

Na koniec zapraszamy do obejrzenia krótkiego wideo prezentującego powrót Doublelifta do TSM-u: