fot. materiały prasowe

FACEIT i LCS ogłaszają powrót Scouting Grounds Circuit

FACEIT oraz LCS mają przyjemność zaprezentować drugą odsłonę Scouting Grounds Circuit. SGC zapewnia wschodzącym zawodnikom możliwość zaprezentowania swoich umiejętności oraz zdobywania nagród. W drugim sezonie SGC zaoferuje całkowitą pulę nagród w wysokości 60 tysięcy dolarów i wprowadzi nowe wydarzenia kwalifikacyjne. Dwie najwyżej notowane drużyny zakwalifikują się do Honda Scouting Grounds 2020, który jest głównym turniejem dla obiecujących północnoamerykańskich graczy League of Legends.

W tegorocznym cyklu będzie obowiązywał nowy, uproszczony system śledzenia punktów, które będą pojawiały się na ogólnej tablicy wyników. Kwalifikacje rozpoczną się 1 maja i potrwają do lipca – w tym czasie zespoły będą mogły rywalizować w rozgrywkach Legends Weekend League, a także prestiżowych imprezach partnerskich (BIG League oraz Upsurge Premier League), zdobywając punkty na podstawie końcowej pozycji. Organizatorzy, którzy chcieliby stać się częścią cyklu, mogą przesyłać swoje zgłoszenia pod tym adresem.

Osiem ekip, które zdobędą najwięcej punktów kwalifikacyjnych, awansuje do sierpniowych play-offów Scouting Grounds Circuit rozgrywanych w drabince podwójnej eliminacji. Ostatnie dwa dni zmagań będą transmitowane na żywo ze studia FACEIT w Los Angeles, w oczekiwaniu na jakiekolwiek zmiany dotyczące kalifornijskiego nakazu pozostawania w domu. Dwie najlepsze drużyny z play-offów wezmą udział w organizowanych przez LCS rozgrywkach Honda Scouting Grounds 2020.

Częścią fundamentów FACEIT jest wspieranie i rozwijanie esportowców na niższym szczeblu oraz pomoc w budowaniu społeczności od podstaw. Pierwszy rok SGC był wielkim sukcesem i w tym roku dopracowaliśmy format, aby zaoferować graczom jeszcze lepsze, bardziej konkurencyjne doświadczenie – powiedziała Michele Attisani, CBO i współzałożycielka FACEIT. – League of Legends jest największym sportem elektronicznym na świecie i jesteśmy dumni, że możemy współpracować z LCS, aby pomóc zidentyfikować i podnieść na wyższy poziom następną generację graczy w Ameryce Północnej.

LCS jest napędzany przez niesamowitą społeczność amatorów i kibiców, a imprezy oddolne, takie jak FACEIT Scouting Grounds Circuit, są kluczem do zbudowania sukcesu i stworzenia solidnych podstaw do współzawodnictwa na wiele kolejnych lat – powiedział Chris Greeley, komisarz LCS. – Niektórzy z największych bohaterów LCS, takich jak na przykład Blaber z Cloud9 – MVP i mistrz wiosennego splitu LCS, rozpoczynali swoją drogę w naszych amatorskich cyklach Scouting Grounds. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszej współpracy z FACEIT i pomoc w tworzeniu kolejnych wspaniałych historii LCS – zakończył.

Źródło: informacja prasowa

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Krajowa czołówka w sosie własnym. Rozlosowano grupy Esport Tour Pro

Od startu Esport Tour Pro dzielą nas jeszcze niespełna dwa tygodnie, mimo to już dziś poznaliśmy podział na grupy. A warto pamiętać, że podczas intern...