Ruszył 34. sezon ESEA Mountain Dew League. Już podczas pierwszego dnia zmagań mogliśmy zobaczyć w akcji naszych rodaków – Wisła All in! Games Kraków podjęła Nemigę Gaming. Mimo dobrej dyspozycji Polaków w pierwszej części meczu ich rywale dużo lepiej poradzili sobie w drugiej połówce i to oni zgarnęli pierwsze zwycięstwo.

Wisła All in! 12 : 16 Nemiga Gaming

(ESEA MDL S34)
12 8 Vertigo 7 16
4 9

W pierwszych minutach pojedynku na Overpassie lepiej radzili sobie reprezentanci Białej Gwiazdy. Najpierw wygrali pistoletówkę, a następnie po oddaniu rywalom force'a wygrali kolejne trzy rundy, w tym jedną grając ze słabszym wyposażeniem. Wkrótce jednak gracze Nemigi przeszli do kontrataku, w wyniku którego nie tylko odrobili straty, ale też wyszli na jednopunktowe prowadzenie. Nasi rodacy po zaoszczędzeniu odpowiedniej ilości pieniędzy zagrali fulla, dzięki któremu ponownie przejęli inicjatywę i niebawem zapewnili sobie pewne zwycięstwo w pierwszej połówce mimo kolejnych dwóch triumfów zawodników białoruskiej organizacji.

W drugiej części meczu jednak sytuacja Polaków mocno się skomplikowała. Zawodnicy Wisły All in! w niebezpiecznym tempie tracili kolejne rundy, podczas gdy rywale skutecznie niszczyli ich ekonomię. Po pięciu porażkach rodzima ekipa ponownie zapunktowała i prawie doprowadziła do wyrównania, lecz Nemiga Gaming kontynuowała swoją bardzo dobrą ofensywę i już wkrótce zadała naszym rodakom nokautujący cios, triumfując 16:12.


Kolejne mecze Polaków w ramach ESEA Mountain Dew League zobaczymy najprawdopodobniej już w czwartek. Aby przejść do relacji z wydarzenia, w której znajdują się wyniki, punktacja, uczestnicy oraz terminarz spotkań, kliknijcie poniższy baner.