STS
fot. Griffin/STILL8

Fatalny koniec splitu dla Griffin. Organizacja żegna się z LCK

Turniej promocyjny do Summer Splitu LCK 2020 wchodzi w decydującą fazę. Dzisiejsze rozgrywki wyłoniły pierwszą drużynę, która zakwalifikowała się do najwyższej dywizji koreańskiej ligi League of Legends oraz pierwszego spadkowicza. Nowym zespołem w LCK będzie Team Dynamics, który awans do baraży wywalczył w play-offach Championship Korea. Na drodze do LCK zawodnicy Dynamics pokonali SANDBOX Gaming […]

Turniej promocyjny do Summer Splitu LCK 2020 wchodzi w decydującą fazę. Dzisiejsze rozgrywki wyłoniły pierwszą drużynę, która zakwalifikowała się do najwyższej dywizji koreańskiej ligi League of Legends oraz pierwszego spadkowicza.

Nowym zespołem w LCK będzie Team Dynamics, który awans do baraży wywalczył w play-offach Championship Korea. Na drodze do LCK zawodnicy Dynamics pokonali SANDBOX Gaming oraz Seorabeol Gaming (obie serie zakończyły się wynikiem 2:0).

Podobnego szczęścia nie mieli spadkowicze z LCK. Griffin, podobnie jak SANDBOX, przegrało w pierwszej rundzie i trafiło do drabinki przegranych. W bezpośrednim starciu lepsi okazali się być gracze SB, którzy bez większych problemów pokonali rywali 2:0. Oznacza to, że Griffin nie zagra w letniej edycji LCK, a z ligą (przynajmniej na razie) żegnają się tacy zawodnicy, jak Son „Ucal” Woo-hyeon, Lee „Tarzan” Seung-yong czy Choi „Sword” Sung-won.

CZYTAJ TEŻ:
Czy Kayn stanie się nowym toplanerem? Omówienie patcha 10.9 w LoL-u

Wynik Griffin z pewnością jest niespodzianką, biorąc pod uwagę, że nie tak dawno drużyna ta była w stanie postraszyć G2 Esports  na Worldsach, ale jeżeli przyjrzymy się bliżej samej organizacji, to spadek z ligi przestanie szokować. Problemy Griffin zaczęły się pod koniec zeszłego roku, kiedy do opinii publicznej wyciekły niepokojące informacje dotyczące metod pracy trenera drużyny, Kima „cvMaxa” Dae-ho, który miał znęcać się nad zawodnikami fizycznie i psychicznie. To jednak nie był koniec problemów organizacji. Wkrótce później światło dzienne ujrzały też niejasności na temat transferu Seo „Kanaviego” Jin-hyeoka do JD Gaming.

Wszystko to doprowadziło do utraty kilku kluczowych dla drużyny zawodników, a nowo powstały skład nie był w stanie powtórzyć sukcesów z zeszłego roku. Po fatalnym splicie, w którym Griffin z wynikiem 5-13 zamknęło tabelę, turniej promocyjny był dla organizacji jedyną nadzieją na zachowanie honoru, jednak nawet to się nie udało.

Los dwóch pozostałych drużyn uczestniczących w LCK 2020 Summer Promotion poznamy już jutro o godzinie 10:00. Wtedy to odbędzie się mecz pomiędzy Seorabeol Gaming a SANDBOX, który zadecyduje, kto awansuje, a kto spadnie z LCK. Transmisję z tego spotkanie możecie śledzić na Twitchu i YouTube

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Twitch zmienia zasady przekazywania kluczy do VALORANTA. Koniec z powtórkami streamów

Od 7 kwietnia na platformie Twitch prowadzone są streamy z gry VALORANT. Te cieszą się ogromną popularnością, co niewątpliwie ma związek z faktem, iż...