fot. Riot Games

Excel sięgnie po posiłki z Niemiec oraz akademii?

Wiosenny split League of Legends European Championship dobiegł końca, przed nami więc długi okres przepełniony mniej lub bardziej wiarygodnymi plotkami na temat potencjalnych ruchów transferowych. Z ich porcją przybył dziś do nas np. Jacob Wolf z ESPN, który poinformował o możliwych ruchach w szeregach Excel Esports.

Formacja brytyjskiej organizacji wiosną wygrała siedem spotkań i otarła się o awans do play-offów. Słaby finisz w fazie zasadniczej i aż cztery porażki z rzędu sprawiły jednak, że finalnie musiała ona oglądać plecy Rogue. – Siódme miejsce było poprawą w stosunku do obu ubiegłorocznych splitów, ale mimo to nie udało nam się osiągnąć naszego celu i awansować do fazy pucharowej. W świetle tego wszystkiego, aby osiągnąć cel w letnim splicie, potrzebujemy zmian – ogłosili włodarze Excel już kilka dni temu. Wtedy też zespół opuścili dwaj zawodnicy – odpowiadający za górną aleję Ki „Expect” Dae-han oraz kryjący aleję środkową Son „Mickey” Young-min.

Zdaniem Wolfa organizacja wytypowała już ich następców. W trakcie nadchodzącego splitu topa drużyny miałby zabezpieczać Felix „Kryze” Hellström. Szwed pod koniec ubiegłego roku zaliczył epizod w akademii G2 Esports, zaś od stycznia 2020 występuje w Unicorns Of Love Sexy Edition, wraz z którym znalazł się tuż za podium wiosennej edycji Prime League Pro Division 2020. Z kolei na midzie miałby znaleźć się Joran „Special” Scheffer, który z Excel związany jest już od grudnia 2018 roku, dotychczas jednak grywał głównie w akademii, notując w LEC tylko pojedyncze epizody. W przeszłości reprezentował on również Fnatic i Misfits Gaming, ale pełnił tam rolę wyłącznie zmiennika.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

QuickScope: Skąd wziął się rozkwit simracingu?

Strzelanki, MOBY oraz Battle Royale to najpopularniejsze typy gier esportowych. Gdzieś w odmętach wyłaniały się przykryte mułem tytuły wyścigowe, któr...