fot. Respawn Entertainment

Nowa bohaterka zawita na serwery w piątym sezonie Apex Legends

Mimo iż do końca czwartego sezonu w Apex Legends pozostały niemal dwa tygodnie, to Respawn Entertainment nie pozostawia fanów w oczekiwaniu na informacje dotyczące przyszłości popularnego battle royale’a. Deweloperzy gry ujawnili pierwsze informacje na temat Przychylności losu – piątego sezonu gry, w którym swój debiut będzie miała nowa bohaterka – Loba Andrade.

Historię trzynastej już legendy w grze pokazano w najnowszej Opowieści z Odludzia, pod tytułem Dziedzictwo Złodziejki. Krótki filmik przedstawia życie Loby, która zmieniła się z sieroty w jedną z najlepszych złodziejek, i wciąż szuka swojej szansy na rewanż wobec Revenanta – legendzie, która zamordowała rodziców Loby, kiedy była ona jeszcze dziewczynką. Twórcy gry nie ujawnili jeszcze informacji na temat umiejętności Loby w grze, ale trailery sugerują, że będą one skupiały się na skradaniu i grabieży.

Wraz ze startem Dziedzictwa losu, w Apex Legends pojawią się także zadania sezonowe, czyli seria ekskluzywnych wyzwań, za których wykonanie gracze otrzymają liczne nagrody, oraz najnowsza, czwarta już seria trybu rankingowego. Tak jak w poprzednim sezonie, sezon rankingowy będzie podzielony na dwie sześciotygodniowe części, z których pierwsza będzie odbywać się w Królewskim Kanionie, a druga będzie rozgrywana od 23 czerwca na Skraju Świata. Przed każdą z połów serii rankingowej dojdzie do zresetowania punktów rankingowych. Wraz z nowym sezonem w Apex pojawi się także możliwość powrócenia do meczu rankingowego, jeśli w trakcie gry nastąpi do zerwania łączności z grą.

Piąty sezon Apex Legends rozpocznie się 12 maja, i będzie dostępny dla graczy na wszystkich platformach gry, tj. na komputerach, Playstation 4 oraz Xbox One.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Transferowa karuzela nad Wisłą – kwiecień 2020

Biorąc pod uwagę, że pierwsze tygodnie 2020 roku związane były z prawdziwym bałaganem na polskiej scenie, rozpadaniem się składów i próbą budowy nowyc...