Wiosenna runda tego sezonu LoL Pro League nie była najłatwiejszą drogą do pokonania dla organizatorów oraz uczestników. Już po pierwszym tygodniu w rozgrywkach doszło do długiej przerwy wywołanej pandemią koronawirusa i choć ostatecznie udało się przywrócić rywalizację, to tylko w formacie online. Jak jednak śpiewał Queen, "show must go on" – czas wyłonić mistrza Spring Splitu LPL!

JD Gaming vs Top Esports

W szranki staną dwie drużyny, których sama obecność w finale może już być dla niektórych niespodzianką. O mistrzowski tytuł powalczą bowiem Top Esports oraz JD Gaming. Żadna z nich póki co nie miała okazji sięgnąć po trofeum chińskiej ligi, ba – żadna z nich nie zakwalifikowała się również na Worldsy, tak więc poza Rift Rivals walczyły one jedynie we własnym regionie. I choć po odwołaniu Mid-Season Invitational 2020 na razie nie ulegnie to zmianie, to i tak samo mistrzostwo LPL jest ogromnym osiągnięciem.

Kwestia "niespodzianki" dotyczącej obecności tych drużyn wynika z jeszcze jednej kwestii, a mianowicie przebiegu fazy zasadniczej LPL 2020 Spring. Przez większość tego etapu o najwyższe lokaty walczyły głównie Invictus Gaming oraz eStar, później z uwzględnieniem również FunPlus Phoenix. Jednak w ostatnich tygodniach JD zaskoczyło wszystkich, wygrywając siedem swoich ostatnich meczów, a do tego oglądając w nich tylko jedną eksplozję swojego Nexusa. Dzięki temu rzutem na taśmę awansowało na drugą lokatę i zapewniło sobie bezpośredni awans do półfinału, gdzie rozprawiło się z obecnymi mistrzami świata z FunPlus Phoenix 3:0.

CZYTAJ TEŻ:
Tabasko bez szans na play-offy EU Masters

Takim rezultatem nie może pochwalić się Top Esports, które choć pokazało swoją siłę w ostatniej kolejce, pokonując FPX i eStar 2:0 – a dzięki tej drugiej wygranej zapewniając sobie również czwartą lokatę i miejsce w ćwierćfinale – to i tak, patrząc szerzej na koniec rozgrywek ligowych, nie wyglądało już tak dobrze. Również w play-offach nie pokazało się tak fenomenalnie, jak JD – co prawda TES pokonał Team WE oraz Invictus Gaming, ale obie te drużyny zdołały urwać po jednym punkcie. Mając to wszystko na uwadze, faworytem finału jest JD Gaming, lecz czy Seo "Kanavi" Jin-hyeok i spółka będą w stanie postawić kropkę nad i? Tego dowiemy się w sobotnie południe.

Finał LPL 2020 Spring Split rozpocznie się o godzinie 11:00. Transmisję z niego będziecie mogli obejrzeć na oficjalnej stronie LoL Esports, która znajduje się pod tym adresem.