fot. Beyond the Summit/Todd Gutierrez (twitter.com/BTScsgo)

MIBR za mocny dla MICHA i spółki, druga porażka ekipy Polaka w ESL One: Road to Rio

Proces kwalifikacyjny do przełożonego na jesień Majora nabiera rozpędu. W Europie i Ameryce Północnej z każdym dniem możemy wszakże wykreślić kilka pytań, bo na coraz więcej z nich otrzymujemy odpowiedzi. Kolejne przyniosła inauguracja majówki, którą mogliśmy spędzić między innymi w obecności Michała „MICHA” Müllera. Ale po kolei…

CIS

Region CIS dopiero w czwartek włączył się do rywalizacji o punkty potrzebne do udziału w ESL One Rio Major 2020. Wczoraj zaś okazję do debiutu miała szóstka kolejnych formacji z Europy Wschodniej, w tym chociażby niedawni triumfatorzy z Katowic, a więc Natus Vincere. Drużyna Aleksandra „s1mple’a” Kostylieva zaczęła zresztą turniej naprawdę udanie, pokonując na dwóch mapach ESPADĘ. Faworyci napracowali się jednak sporo na Nuke’u, gdzie o wygranej przesądziła dogrywka. O skutecznym starcie nie mogą mówić gracze reprezentujący inną dużą markę z regionu, a konkretnie zawodnicy Virtus.pro – ci zawiedli bowiem na całej linii, ulegając na inaugurację pro100. W ostatnim meczu grupy Hard Legion Esports oraz Syman Gaming jako jedyne zapewniły nam trzymapową rozgrywkę, z której górą wyszedł drugi ze wspomnianych zespołów.

Komplet piątkowych wyników prezentuje się następująco:

1 maja

Grupa B

15:00 Natus Vincere 2:0 ESPADA
Inferno 16:7
Nuke 19:17
15:00 pro100 2:0 Virtus.pro
Train 19:17
Vertigo 16:12
15:00 Syman Gaming 1:2 Hard Legion Esports
Inferno 16:12
Dust2 17:19
Overpass 12:16

Europa

Coraz więcej wiemy już w europejskiej części zmagań. Tu wszystkie formacje rozegrały już przynajmniej po cztery mecze i i sytuacja niektórych z nich zdaje się dość klarowna. Na przykład na udział w play-offach jedynie matematyczne szanse ma już Dignitas, bo skład weteranów sceny CS:GO przegrał wczoraj z ENCE i spadł na ostatnią pozycję w grupie. Na przeciwnym biegunie jest za to FaZe Clan, gdyż międzynarodowa piątka jak na razie nie zaznała goryczy porażki i fakt ten nie zmienił się także w piątkowy wieczór, gdy ta pewnie ograła mousesports. Niemniej grupa B również ma swoich outsiderów, a do takowych można bez wątpienia zaliczyć przedstawicieli c0ntact gaming, którzy z uwagi na poniesioną w piątek czwartą klęskę zamykają rzecz jasna rywalizację w swoim koszyku.

Komplet piątkowych wyników prezentuje się następująco:

1 maja

Grupa A

18:30 Dignitas 1:2 ENCE
Nuke 16:14
Train 12:16
Overpass 10:16

Grupa B

18:30 mousesports 0:2 FaZe Clan
Mirage 10:16
Train 7:16
18:30 c0ntact Gaming 1:2 GODSENT
Inferno 16:14
Vertigo 9:16
Nuke 9:16

Ameryka Północna

Polscy kibice z pewnością najbardziej wyczekiwali tego wieczoru starcia z udziałem naszego jedynego rodaka w kwalifikacjach, czyli Michała „MICHA” Müllera. Młody gracz świetnie zaprezentował się w niedawno rozegranym meczu z Teamem Liquid, więc i wczoraj liczyliśmy na popis jego umiejętności w konfrontacji z MIBR. Tym razem jednak były zawodnik Virtus.pro zagrał co najwyżej poprawnie, co bez solidnego wsparcia ze strony kolegów nie pozwoliło pokonać ekipy z Ameryki Południowej. Wobec tego Team Envy legitymuje się teraz bilansem 2-2, a sytuacja w grupie robi się jeszcze ciekawsza. Zwłaszcza że nadal niepokonana jest FURIA Esports, która poskromiła minionej nocy borykające się z ewidentnymi problemami Liquid.

Komplet piątkowych wyników prezentuje się następująco:

1 maja

Grupa B

22:00 Team Liquid 0:2 FURIA Esports
Vertigo 5:16
Inferno 13:16
22:00 Yeah Gaming 0:2 Bad News Bears
Dust2 17:19
Overpass 9:16
22:00 MIBR 2:1 Team Envy
Dust2 16:13
Train 18:22
Inferno 16:5

Po więcej informacji na temat ESL One Road to Rio zapraszamy do naszych relacji – do dywizji europejskiej można przejść po naciśnięciu na lewą stronę baneru, zaś do północnoamerykańskiej po naciśnięciu na stronę prawą.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polska reprezentacja pewna awansu do kolejnego etapu IsoNations Cup!

Po czwartkowej wygranej z Ukrainą polska reprezentacja na IsoNations Cup w piątek zmierzyła się z Węgrami. Dla zespołu Damiana "damie" Augustyniaka po...